ACCA یا CPA?

0
ABOLFAZL این مطلب رو نوشت. 23 مهر 1393

سرمایه گذاری روی کدام مدرک را توصیه میکنید CPA یا ACCA?

آخرین ویرایش 26 مهر 1393

5 نظرات
0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 25 مهر 1393

سلام


به نظر من این دو مدرک کاملا با دو دنیای متفاوتی روبه رو هستند و اصلا نمیشه به راحتی در مورد این سوال قضاوت کرد .کاملا بستگی به شخص دارد به خصوص علایق و توانایی های شخصی و اهدافی که شخص برای خودش در آینده متصور خواهد شد و اینکه چگونه و کجا میخواهد از این مدرک ها استفاده کند... فکر میکنم اولین قدمی که شخص برای acca نیاز دارد تسلط کافی به زبان انگلیسی هست که شاید برای هرکسی به راحتی درمدت کوتاه مقدور نباشد .مرحله بعدی هدف شخص در آینده کاریش هست. اگر شخصی قصد مهاجرت به خارج از ایران را داشته باشد و یا علاقه مند کار در شرکت های خارجی داشته باشد پیشنهاد بنده acca می باشد . cpa برای کسی که قصد مهاجرت را دارد شاید خیلی کاربردی نداشته باشد مگر اینکه امتحان های مرتبط به قوانین آن کشور را بدهید.

باتشکر

0
va.b این مطلب رو نوشت. 26 مهر 1393

به طور کلی چیزی که می نوان گفت، این است که بستگی به برنامه های شما برای آینده کاریتان دارد. ACCA مدرکی است که اخذ آن در گرو داشتن دانش فنی بالا می باشد، ولی چیزی که واضح است، این می باشد که شما با مدرک ACCA نمی توانید گزارش حسابرسی امضا کنید، یا صاحب یک موسسه حسابرسی باشید.

از آن طرف، CPA مدرکی است که اخذ آن علاوه بر صلاحیت فنی بالا، به حداقل سابقه کاری پس از اخذ مدرک کارشناسی مرتبط نیاز دارد. اما مزیتی که ACCA نسبت به CPA دارد این است که این مدرک شامل یک حوزه جغرافیایی خاص نمی باشد، و شما با اخذ این مدرک می توانید اصول کار در این حرفه را به طور بین المللی فرا بگیرید و تطبیق شما با یک حوزه جغرافیایی خاص نیازمند تلاش کمتری می باشد.

0
Amir Farzanefar این مطلب رو نوشت. 26 مهر 1393

سلام

دوستان کسی اطلاعاتی در مورد کلاس های آموزشی مرکز آموزش حسابداران خبره(PACT) دارد؟

امیر فرزانه فر

0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 26 مهر 1393

البته آقاي بهرامي از آنجاييكه اين دو مدرك جزو مدارك حرفه اي (professional) ميباشند و جزو مدارك دانشگاهي (academic ) نميباشند هر دوي آنها نياز به سابقه كار ميباشند. براي ACCA هم نياز به 2 سال سابقه كار مرتبط ميباشد.

باتشکر

0
va.b این مطلب رو نوشت. 26 مهر 1393

من البته از این موضوع اطلاع نداشتم ولی اون موردی رو که شما فرمودید من جستجو کردم، و مثل اینکه 3 سال سابقه نیاز داره.

آخرین ویرایش 26 مهر 1393


272 نفر از 981 عضو ما 1217 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.