acca

0
ABOLFAZL این مطلب رو نوشت. 30 شهریور 1393

با سلام مدرکacca چیست ،برای شرکت کردن در ان چه شرایطی دارد، و چه مزایایی؟ ایا ایرانی ها هم میتوانند شرکت کنند؟ با تشکر

آخرین ویرایش 08 آبان 1393

11 نظرات
0
va.b این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

انجمن حسابداران خبره رسمی بدنه جهانی و حرفه ای حسابداری است که ارائه کننده مدرک ACCA می باشد. از ژوئن 2014 یکی از بزرگترین بدنه های حسابداری است که 170 هزار عضو و 436 هزار دانشجو در 180 کشور جهان دارد. دفتر مدیریتی اصلی ACCA در لندن بوده و دفتر اجرایی اصلی آن در گلاسگو می باشد. (ویکیپدیا انگلیسی)

طبق بررسی هایی که من در وبسایت ACCA انجام دادم، تنها همکاری این سازمان با ایران، قرارداد همکاری در زمینه حسابداری و نه آکادمیک با جامعه حسابداران رسمی می باشد. موسسه PACT در ایران ادعا می کند که امتحانات این مدرک را برگزار می کند، در حالی که من در وبسایت ACCA هیچگونه سندی دال بر این موضوع پیدا نکردم. البته ممکن است که این موضوع وجود داشته باشد، ولی بنده از این مورد بی خبرم.

در رابطه با کم و کیف امتحان و شرایط آن هم اگر همکار عزیز آقای کرم خانی یا دوستان دیگر اطلاعی در این باره دارند، لطفا در این مبحث شرکت کنند تا بنده هم از این موضوع نهایت استفاده را ببرم.

1
100557 این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

سلام
با تشکر از دوست خوبم اقای بهرامی متاسفانه بنده در رابطه با the Association of Chartered Certified Accountants دوره‌های هم تراز با آن از جمله CIMA اطلاعات کافی ندارم البته به طور غیر مستقیم "عمدتا اینترنتی" دوستانی دارم که با سازمانهای متولی این انجمنها در ارتباط هستند که امیدوارم خودم نیز با افزایش سطح دانشم از زبان انگلیسی موفق به تحصیل در رشته CIMA بشوم در حال حاضر شناخت کافی از چند و چون دوره‌های این انجمنها ندارم و شناختم محدود به اطلاعات ارائه شده در وبسایت انجمن حسابداران خبره و اطلاعاتی است که به واسطه یکی از دوستانم در اختیارم قرارگرفته است که بیشتر برای تعیین سطح زبان مناسب است تا آشنایی با ACCA، در هر صورت فکر میکنم علی رغم اینکه نام ایران را در فهرست انجمها، وبسایتها و تشکلهای وابسته به انجمن حسابداران خبره و رسمی "ACCA" مشاهده نکرده‌ام، مرکز آموزش انجمن حسابداران خبره ایران که به پکت موسوم است مناسب ترین محل برای تحصیل و عضویت در انجمن حسابداران خبره و رسمی ACCA در ایران بوده و هست، همچنین فکر نمی‌کنم جامه حسابداران رسمی ایران در رابطه با نمایندگی ACCA ادعایی داشته باشد لااقل بنده در وبسایت جامعه در رابطه با این موضوع مطلبی ندیده‌ام که البته ندیدن دال بر نبودن نیست.

مجددا عرض میکنم به نظر من مرکز آموزش انجمن حسابداران خبره بهترین منبع برای کسب شناخت از ACCA است و پیشنهاد میکنم پاسخ سوالات خود را در رابطه با acca و یا cima از طریق این مرکز بخواهید.

البته هستند اشخاصی که خود در این زمینه فعال هستند و کسب اطلاع از آنها نیز مفید خواهد بود از جمله:

خانم مستقیمی که از جمله اشخاصی هستند که موفق به گزراندن سطوح بالای ACCA شده‌اند و میتوانید با ایمیل mostaghimi@pact.ir و یا شماره تلفن88940847 با ایشان در تماس باشید.

البته تعدادی از همکاران موسسه در حال حاضر از محصلین این دوره‌ها هستند از جمله خانم عسگری و آقای مصفا که میتوانند در این رابطه راهنمای دوستان باشند.

آخرین ویرایش 14 مهر 1393

samir karamkhani

1
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 14 مهر 1393

با سلام همانطور که همکاران عزیز اشاره کردند بهترین منبع برای شناخت ACCA انجمن حسابداران خبره PACT هست www.pact.ir که روزهای سه شنبه در رابطه با acca میتونین اطلاعاتی بابت نحوه ثبت نام و هزینه ان بدست بیارین . کل دوره حدود سه تا چهار سال میباشد که مدت دوره کاملا بستگی به تسلط شما به زبان انگلیسی دارد که همان روزهای سه شنبه در pact از داوطلبان دوره ازمون تعیین سطح میگیرن و در صورت نیاز کلاس هایی را جهت امادگی دوره ها برگزار میکنند .کلیه دروس 16 درس در سه سطح می باشد. که 14 در س ان الزامی میباشد. که در صورت داشتن حداقل مدرک کارشناسی حسابداری 3 درس معاف خواهد شد(سطح 1) و بعد از گذراندن سطح 2 معادل مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه اکسفورد بروکس میباشد. و بعد از اتمام کلیه دروس 3 سطح میتوان برای مدرک MBA از ان دانشگاه اقدام کرد.

باتشکر

0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 14 مهر 1393

برای اطلاعات بیشتر هم به سایت www.accaglobal.com /students@accaglobal.com مراجعه کنید.

باتشکر

2
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 14 مهر 1393

این هم خلاصه ایی از دروس ACCA :


Knowledge PART 1


F1 Accountant in Business

F2 Management Accounting

F3 Financial Accounting

Skills PART 2


F4 Corporate and Business Law

F5 Performance Management

F6 Taxation

  • F7 Financial Reporting

F8 Audit and Assurance

F9 Financial Management

PART 3 professional


P1 accountant professional

P2 corporate Reporting

P3 Business Analysis

P4 Advanced Financial Management

P5 Advanced Performance Management

P6 . Advanced Taxation

P7 . Advanced Audit and Assurance

باتشکر

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 14 مهر 1393

با عرض سلام خدمت سرکار خانم عسگری.

واقعا متشکرم. اطلاعات بسیار مفیدی در اختیارمون گذاشتین

Thank you so much

مجید چراغی

0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 15 مهر 1393

خواهش ميكنم. باز هم اطلاعات دقيقتري راخود انجمن حسابداران خبره . خ استاد نجات اللهي . خ اراك با جزييات بيشتر در اختيار داوطلبان قرار ميدهد.** *

آخرین ویرایش 15 مهر 1393

باتشکر

0
100557 این مطلب رو نوشت. 15 مهر 1393

سلام

ممنون که اطلاعات تاپیک رو تمکیل کردید

samir karamkhani

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 15 مهر 1393

آقای کرمخانی سلام

یه پیام خصوصی فرستادم. رسید خدمتتون؟

مجید چراغی

0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 20 مهر 1393

ACCA & MBA entered a chocolate store.

As they were busy looking, MBA stole 3 chocolate bars. As they left the store,

MBA said to ACCA: "Man I'm the best thief ever, I stole 3 chocolates and no one saw me, u cant beat that"

ACCA replied: "You wanna see something better, let's go back to the shop and I'll show you real stealing" So they went to the counter and ACCA said to the Shop boy: "Do you wanna see magic?"

Shop boy replied: "Yes."

ACCA said: "Give me one chocolate bar." The shop boy gave him one, and he ate it. He asked for the second, and he ate that as well. He asked for the third, and finished that one too.

The shop boy asked: "But where's the magic?"

ACCA replied: "Check in my friend's pocket, and you'll find them."

باتشکر

0
100557 این مطلب رو نوشت. 22 مهر 1393

سلام

چندی پیش مجله حسابدار مطالبی تحت عنوان گفت‏وگو با نمايندگان ACCA در ایران منتشر نمود که مطالعه آن ممکن است برایتان جالب باشد.

متن گفتگو به صورت PDF

samir karamkhani


272 نفر از 981 عضو ما 1217 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.