Transfer a text file into Excel

0
admin این مطلب رو نوشت. 31 فروردین 1393

سلام

من دوتا مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید

[*] نرم افزار همکاران سیستم برای برخی از قسمتها و گزارشات امکان اخذ خروجی اکسل ندارد مثلا قسمت مرور اسناد فروش و... که من برای تهیه کاربرگ به آنها نیاز دارم!! راهی هست که از این قسمتها خروجی اکسل گرفت؟

[*] نرم افزار همکاران دچار مشکل شده و برخی از گزارشات ارسال به اکسل نمیشوند ولی ارسال گزارش به صورت Text شدنی است راهی هست که بتوان فایل Text را به اکسل انتقال داد؟

(ظاهرا به علت عدم پرداخت مبلغ قرارداد پشتیبانی این مشکلات ایجاد شده است)


آخرین ویرایش 05 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

11 نظرات
0
admin این مطلب رو نوشت. 31 فروردین 1393

نرم افزار همکاران سیستم برای برخی از قسمتها و گزارشات امکان اخذ خروجی اکسل ندارد مثلا قسمت مرور اسناد فروش و... که من برای تهیه کاربرگ به آنها نیاز دارم!! راهی هست که از این قسمتها خروجی اکسل گرفت؟

تیم نرم افزاری همکاران سیستم در قسمت مرور اسناد فروش ابزار لازم جهت ارسال مستقیم اطلاعات را به اکسل قرارنداده است !؟ چون قسمت مرور اسناد فروش برای کنترل لحظه‌ای اسناد فروش پس از انتقال و ثبت در دفاتر است و جهت اخذ گزارشات مربوط به فروش قسمت مرور فروش و گزارشات فروش را ارائه نموده‌اند که با استفاده از آن میتوان گزارشات مورد نیاز را تهیه نمود با این حال در صورتی که مایل هستید از قسمت مرور اسناد فروش اطلاعاتی را به اکسل ارسال نمایید کافیست مراحل زیر را طی نمایید: 1. گزارش مورد نظر را با استفاده از امکانات این قسمت تهیه نمایید

  1. در حالی که پنجره گرازش مرور اسناد فروش فعال است کلیدهای ترکیبی Ctrl+P را بفشارید

  2. در پنجره بازشده روی گذینه گزارش کلیک کنید

  3. گزارش را به صورت Webpage, Complete با نام دلخواه ذخیره کنید

  4. حال فایل HTML ذخیره شده را با نرم افزار Excel باز کنید و از ان برای تهیه کاربرگهای خود استفاده کنید.

آخرین ویرایش 05 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 01 اردیبهشت 1393

ok

خودشه مشکل حله

سوال دوم چی!! این مشکل رو کسی میتونه حل کنه ؟؟

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 05 اردیبهشت 1393

دوست عزیز روش راه حل مشکل دوم به ایمل شما ارسال شد.

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 28 اردیبهشت 1393

من دوتا سوال داشتماااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

  1. در نرم افزار همکاران دچار مشکل شده و برخی از گزارشات ارسال به اکسل نمیشوند ولی ارسال گزارش به صورت Text شدنی است راهی هست که بتوان فایل Text را به اکسل انتقال داد؟

البته مشکلم حل شد ولی خوب هرکار میکنم با اکسل از TEXT رو فراخوانی کنم نمیشه یعنی ستونهام قاطی پاتی میشه مثلا شرح لاتین سند میره تو ستون نرخ ارز ووووو

کمک

آخرین ویرایش 05 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 29 اردیبهشت 1393

سلام

دوست عزیز نحوه انتقال متن به اکسل به صورت یک کتابچه تحت عنوان راهنمای همکاران سیستم به ایمیل شا ارسال شد! اجر کتاب چه صفحه 45 یا 46.

در هر صورت اگر با مطالعه کتابچه مذکور مشکل شما حل نگردیده است خواشمند است ضمن تشریح روش خود یک نمونه فایل text به ارئه نمایید D:

یادآوری میکنم این پیشنهاد خود شما بود که فایل مورد نیاز توسط کاربران ارائه شود.

آخرین ویرایش 05 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 30 اردیبهشت 1393

قبول دارم این ایده و پیشنهاد خودم بود چون معتقدم با ارسال و به اشتراک گذاشتن فایل نمونه مطالب تالارها جنبه آموزشی بیشتری پیدا میکنه. [center]Please share your knowledge[/center]

این فایل [URL=http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=79e8b4798205368a0ccfdd00946a8fae]asnad.zip[/URL] بخشی از فایل اصلی که میخوام به اکسل انتقال بدم.

روش کار هم در این تصاویر درج شده فایل اکسل نتیجه روهم میفرستم حله

[center]1[/center]

[center]2[/center]

[center]3[/center]

[center]4[/center]

[center]5[/center]

[center]6[/center]

[center]7[/center]

فایل اکسل نتیجه هم اینجاست [URL=http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=10b100fd2ab49cdaafb249640b8fd8d7]asnad.xlsx[/URL]

آخرین ویرایش 05 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 31 اردیبهشت 1393

با سلام احتمالا هستند کسانی که در رابطه با فایلهای متنی جدول بندی شده Delimited text files آشنایی نداشته باشند برای همین ابتدا در این باره کمی توضیح میدهم این فایلها که نام اصلی و فرمت اصلی آنها CSV یا comma-separated values که ترجمه تحت الفظی آن مقادیر جدا شده با کاما است در در سال 1967 برای ذخیره اطلاعات حجیم مندرج در پایگاه‌های داده‌های data center بزرگی مثل IBM در زبان برنامه نویسی FORTRAN 77 خلق شد برنامه نوشته شده در آن زمان کل اطلاعات موجود در یک جدول از پایگاه داده را به صورت متن به یک استخراج میکرد و برای اینکه این جدولها به هم ریخته نشوند کاراکتر کاما را به عنوان جداکننده شناسایی کردند. یعنی برنامه متن درون یک سلول را به فایل متنی انتقال میداد و به ازای هر دیواره سلول یک کاما قرار میداد. این نوع خروجی تنها یک استاندارد ندارد و با توجه به نوع برنامه نویسی در پایگاه‌های داده‌ها برای جداسازی از Tab و " و ' , ... هم استفاده شد فایهایی که به این ترتیب استخراج میگردید دارای پسوند CSV بود، تکنولوژی انتقال اطلاعات بعدها توسعه پبدا کرد و در خیلی از مفایلهایی که قادر به نمایس خاصیت متنی بودند از جمله TEXT و HTML نیز راه پیدا کرد. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه از wikipedia مراجعه کنید.


دوست عزیز روش شما برای وارد کردن Import یک فایل متنی جدولبندی (یا جدا شده) Delimited text files شده به اکسل درست بود اما به یک نکته دقت ننموده اید و آن تیک دار کردن گذینه Treat consecutive delimiters as one است در حقیقت با تیک دار کردن این گذینه به نرم افزار اکسل دستور داده‌اید جداکننده‌های متوالی خالی را یکی فرض کند.

در فایل متنی شما حسابهای سپرده حسن انجام کار و سپرده بيمه اجتماعي فاقد حساب تفصیلی هستند برای همین تنها توسط دو tab متوالی که خالی هستند از شرح سند جدا شده‌اند برای همین هنگامی که گذینه Treat consecutive delimiters as one را تیک دار میکنید ستونهای جدول ایجاد شده به هم ریخته است.

[center]HMA[/center]

یک بار دیگر مراحل انجام شده را انجام دهید اما تیک Treat consecutive delimiters as one را بردارید تا به نتیجه دلخواه برسید.

آخرین ویرایش 05 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 13 خرداد 1393

[font=b kamran]

ببخشید گرفتاریم با صورتهای مالی وحسابدار و مدیر و ....

تیک Treat consecutive delimiters as one رو برداشتم تست کردم درست شد.

نرم افزار این شرکت قابلیت ذخیره اطلاعات بهصورت CSV رو هم داره اینجور که از پست تو فهمیدم اگه من بهجای text با فرمت CSV اطلاعات رو ذخیرهکنم بهتره!

تست کردم فرقی نداشتاااااااااا

[/font]

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 20 خرداد 1393

[font=tahoma]

تست کردم فرقی نداشتاااااااااا

دوست عزیز ایجاد فایلهای فایلهای متنی جدول بندی شده Delimited text files مربوط به سالهای اخیر نیست برای همین امروزه اکثر نرم افزارهای موجود قادر هستند این گونه فایها را بازگشایی کنند هرچند همچان توصیه می‌شود هنگان ذخیره فایل با این فرمتها به قابلیتهای نرم افزاری که قرار است این فایلها رو بازگشایی کند دقت کنید.

[/font]

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 06 تیر 1393

سلام به قول خودت قبول آقا قبول

راستی راهی هست که QRP رو به CVS تبدیل کرد؟

آخرین ویرایش 05 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
100557 این مطلب رو نوشت. 05 شهریور 1393

سلام متاسفانه به علت تغییر موتور تالار و پیکربندی مجدد آن در پاسخ به پرسش فوق وقفه ایجاد گردید به هر حال باید عرض کنم بله نرم افزارهایی هست که قادر هستند QRP را به CVS و یا XLS تبدیل کنند البته لینک خاصی سراغ ندارم و باید جستجو کنم.

تا انجا که اطلاع دارم نرم افزار حسابداری نوسا (نسخه تجاری) قادر به فراخوانی و تبدیل گزارشاتی که پسوند آنها QRP است به CVS و یا XLS است، احتمالا نسخه هدیه نوسا نیز این امکان را داشته باشد (البته شخصا تست نکردم)

samir karamkhani


272 نفر از 990 عضو ما 1217 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.