آموزش استفاده از Google Drive به عنوان یک Upload Center

0
va.b این مطلب رو نوشت. 06 مهر 1393

در این تاپیک حول نحوه استفاده از Google Drive صحبت خواهد شد

آخرین ویرایش 19 مهر 1393

8 نظرات
0
va.b این مطلب رو نوشت. 06 مهر 1393

enter image description here

Google Drive سرویس ذخیره سازی ابری (Cloud) فایل ها می باشد و همانطور که از نام آن معلوم است، متعلق به ابر شرکت Google می باشد. شما می توانید با همان نام کاربری که در Gmail ایجاد کرده اید، از این سرویس استفاده کنید. فضایی که این سرویس به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد 15GB بوده و این فضا به صورت مشترک بین Gmail،Google Plus و Google Drive می باشد و در صورت نیاز به فضای بیشتر می توانید با پرداخت مبلغ ماهانه به فضای بیشتر دسترسی پیدا کنید.

از آنجایی که حسابرسان همواره به فایل های زیادی نیاز دارند و معمولا این فایل ها را در حافظه های فلش با خود حمل می کنند، این سرویس می تواند راهکار جایگزین بسیار مناسبی برای همکاران ما در این حرفه باشد. شما به راحتی می توانید فایل های خود را در این سرویس آپلود کنید و هر زمان که به آن ها نیاز داشتید، کافی است به آدرس Drive.google.com رفته و به راحتی فایل آپلود شده خود را از هر جای دنیا که هستید، دانلود کنید.

آخرین ویرایش 12 مهر 1393

0
100557 این مطلب رو نوشت. 11 مهر 1393

سلام آقای بهرامی از یکی از دوستانم ادعا می‌کرد از این Drive.google میتوان به عنوان یک فضا برای به اشتراک گذاری فایل مثل هاستهای رایگان و یا Upload center استفاده کرد؟

متاسفانه من موفق نشدم فایلهای خود را به ماننده یک هاست رایگان و یا یک Upload center به اشتراک بگذارم ک :-( ممنون میشوم اگر در رابطه با استفاده از Drive.google به عنوان یک Upload center اطلاعاتی دارید ارائه نمایید چون برای ارائه مطالب در تالار به یک Upload center رایگان، با ثبات و از همه مهمتر ایمن نیاز دارم البته احتمالا دوستان دیگر نیز به چنین فضایی نیاز دارند.

samir karamkhani

0
va.b این مطلب رو نوشت. 12 مهر 1393

سلام،

اتفاقا موضوعی که شما مطرح کردید رو من خیلی درباره اش اطلاعی نداشتم که آیا می توان یک فایل را به صورت غیر Attachment با دیگران Share کرد یا نه، ولی در این باره جستجو کردم و متوجه شدم که چنین امکانی وجود دارد که انشالله در پست بعدی به صورت اجمالی و با تصاویر در اینباره توضیح خواهم داد.

1
va.b این مطلب رو نوشت. 13 مهر 1393

سلام، در این پست قصد دارم نحوه کار کردن با Google Drive (که بالاتر یه معرفی خلاصه ای رو از آن ارائه کردم) را به صورت مصور خدمت شما عرض کنم.

برای کار کردن با Google Drive همانطور که قبلا گفتم نیاز به یک اکانت Google داریم که همان Gmail نیز نوعی اکانت Google می باشد.

صرف نظر از نحوه ورود به Google Drive که بسیار ساده بوده و از ذکر آن خودداری می کنم، زمانی که به صفحه اصلی این سرویس وارد شوید، با صفحه ای به این صورت مواجه خواهید شد.

enter image description here

اگر روی Button مشخص شده کلیک کنید، با دو گزینه Files (برای آپلود یک یا چند فایل به طور همزمان) و Folders (برای آپلود فولدر به همان صورت که در هارد دیسک شما می باشد) مواجه خواهید شد. با انتخاب این گزینه ها وارد Windows Explorer خواهید شد و پس از انتخاب فایل مورد نظر، Drive شروع به Upload خواهد کرد.

آخرین ویرایش 13 مهر 1393

1
va.b این مطلب رو نوشت. 13 مهر 1393

سلام، در این پست نیز قصد دارم نحوه Share کردن فایل هایی که قبلا Upload کرده اید را به صورت مصور خدمت شما عرض کنم.

در صفحه Drive روی فایل مورد نظر خود راست کلیک کرده و مطابق عکس زیر روی گزینه Share بروید.

enter image description here

با کلیک روی گزینه Share وارد صفحه زیر خواهید شد، روی گزینه Get Shareable Link کلیک کنید

enter image description here

طبق تصویر زیر و مورد 4، گزینه Anyone with the link can view را انتخاب کنید. البته گزینه های دیگری نیز وجود دارند که هرکدام کم و بیش کارهای دیکری نیز می کنند، اما اگر می خواهید دیگران فقط بتوانند فایل شما را ببینند، این گزینه را انتخاب کنید. لینک فایل به صورت خودکار در Clipboard شما ذخیره خواهد شد و فقط کافی است که آن را در محل مورد نظر Paste نمایید.

enter image description here

مثل لینک زیر که شما را به فایل عکس پست بالا منتقل می کند

https://drive.google.com/file/d/0B8WXzT5SlW3tU1l6bklyaW9QRlU/view?usp=sharing

آخرین ویرایش 13 مهر 1393

2
100557 این مطلب رو نوشت. 14 مهر 1393

سلام

بابت آموزش مناسبتان ممنون، خیلی به کارم خواهد آمد.

آخرین ویرایش 14 مهر 1393

samir karamkhani

2
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 14 مهر 1393

سلام اقاي بهرامي واقعا ممنون .چون هميشه با كمبود جاي فلش فايل هايم روبه رو بودم. مرسييييييييييي

باتشکر

1
va.b این مطلب رو نوشت. 14 مهر 1393

خانم عسگری و آقای کرم خانی، خواهش می کنم. من هم از شما و سایر دوستان تقاضا دارم که اگر به وبسایت جالبی برخورد کردند، حتما حداقل اسم اون وبسایت رو معرفی کنن تا بقیه هم بتونن ازش استفاده کنن.


272 نفر از 1024 عضو ما 1218 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.