نظزسنجي

0
admin این مطلب رو نوشت. 03 اردیبهشت 1393

باسلام خدمت دوستان و همكاران گرامي به نظر شما آيا وضعيت حقوق پرسنل شاغل در موسسات حسابرسي و اين موسسه متناسب با كيفيت كار، حجم كارو تلاش هرفرد مي باشد؟

با تشكر

به نام خداوند جان و خرد

5 نظرات
0
admin این مطلب رو نوشت. 03 اردیبهشت 1393

باسلام به نظر بنده آنچه كه عيان است و همه شاهد آن هستيم، خير متناسب نمي باشد. اما كليه مديران حسابرسي موسسه خويش را دانشگاهي براي پرسنل قلمداد مي كنند در حاليكه پرسنل به عنوان شغل حاصل شده از تحصيل در دانشگاه بدان نگاه كرده لذا تضاد منافع خود را بروز نموده كه اين مهم سبب كند شدن پيشرفت فرد و موسسه به طور همزمان از يكطرف و كاهش كيفيت كار از طرف ديگر مي شود.

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 04 اردیبهشت 1393

[font=b kamran] با نظر 100769 موافق هستم

حقوق و دستمزد پرداختی به حسابرسان با سطح عمومی قیمتها تناسب ندارد.[size=8]

موسسات حسابرسی نیز در پاسخ به این موضوع، پایین بودن مبلغ قراردادهای خود و هزینه‌های بالای موسسات را از یک طرف و از طرف دیگر به دانشگاه بودن موسسات خود معتقد هستند و بر این باورند که فرد با اشتغال در این حرفه در یک مدت کوتاه راه درازی را خواهد پیمود.

  1. آیا وقت آن فرا نرسیده است که اعضای جامعه حسابداران رسمی و سایر تشکلهای حرفه‌ای بجای ایجاد رابطه با مشتری به فکر برقراری ضوابط حرفه‌ای و یافتن جایگاه خود باشند؟
  2. آیا دانشگاه‌های فوق در زمینه آموزش به کارکنان، استانداردهای آموزشی مصوب شده از سوی جامعه حسابداران رسمی را رعایت می‌کنند؟

تازه واردین به حرفه حسابرسی دو دسته‌اند:

[h]دسته اول [/h]آنهایی که در بدو ورود فاقد دانش و اطلاعات کافی هستند و عمدتا نتوانسته‌اند در آزمونهای استخدامی بانکها، موسسات مالی، ادارات و ارگانهای دولتی، مصاحبه‌های استخدامی شرکتهای بزرگ و کوچک موفق شده جذب بازار کار شوند از این رو به امید انکه از طریق کار در موسسات حسابرسی موفق به کسب تجربه و دانش لازم شوند به کار در موسسات مشغول می‌شوند و عمدتا به محض یافتن شغل حسابداری مناسب (معمولا در یک یا دو سال اول) از حرفه خارج می‌شوند.

  1. آیا چنین اشتغالی از روی عشق و علاقه و به اختیار فرد بوده است یا از سر ناچاری؟
  2. با عنایت به ااینکه آموزش چنین افرادی برای موسسات حسابرسی عمدتا هزینه‌بر است تا سودآور، آیا در یک یا دو سال اول فزونی حقوق و دستمزد حسابداران به نسبت چنین حسابرسانی پذیرفتنی نیست؟

[h]دسته دوم[/h] آنهایی که از روی علاقه وارد این حرفه می‌شوند و از سطح و دانش فنی مناسبی برخوردار هستند و یا در یک مدت کوتاه خود را به سطح لازم می‌رسانند، این افراد در چنین شرایطی بیشترین مشقت را متحمل می‌شوند زیرا همواره به جهت احساس مسئولیت و لذت بردن از شغل خود فشارکاری بالایی را محتمل می‌شوند از سوی دیگر با توجه به قابلیتهایی که دارند با هزینه فرصت از دست رفته بالایی مواجه هستند.

  1. آیا چنین افرادی مستحق تحمل چنین فشارهایی هستند و خروجشان از حرفه متصور نیست؟
  2. آیا خروج چنین افرادی از حرفه برای آینده این حرفه بیم ناک نیست؟

[/size] [center][size=9][b]به نظر من ایجاد یک ساختار طبقاتی و رده بندی شده در میان موسسات حسابرسی و شاغلین در حرفه حسابرسی می تواند تا حد زیادی مشکلات فوق را رفع نماید.[/b][/size][/center]

[/font]

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 06 اردیبهشت 1393

[quote=علی خانی;1092][font= b kamran][size=9][b][center]به نظر من ایجاد یک ساختار طبقاتی و رده بندی شده در میان موسسات حسابرسی و شاغلین در حرفه حسابرسی می تواند تا حد زیادی مشکلات فوق را رفع نماید.[/center][/b][/size][/font][/quote] [FONT=TAHOMA][SIZE=6] من کلا با نظر علی خانی موافق هستم هرچند خودم حرف زیادی برای گفتن در این زمینه ندارم ولی توصیه میکنم این مقاله از غلامحسن دوانی را مطالعه بفرمایید.

[center]Link [/center]

[/SIZE][/font]

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 07 اردیبهشت 1393

[font=b kamran][size=9]

100707 خودت نظرت چیه ؟

[/font][/size]

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 17 اردیبهشت 1393

[quote=alikhani;1104][font=b kamran][size=9]

100707 خودت نظرت چیه ؟

به نظرم این یک مشکل اساسی در موسسات حسابرسی در ایران است که این موضوع خودباعث کم شدن انگیزه فرد حسابرس در موسسه میشود لذا موسسات بزرگ حسابرسی جهت رقابت و بالایردن کیفیت و سطح دانش همکاران میبایست ابتدا به این موضوع با اهمیت خاصی داشته باشند.

به نام خداوند جان و خرد


273 نفر از 904 عضو ما 1216 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.