نرم افزار حسابرسی

0
mehrdad7 این مطلب رو نوشت. 24 آذر 1393

با عرض سلام خدمت دوستان

چند وقت پیش فهمیدم که نرم افزار حسابرسی صورتهای مالی داخل ایران تولید میشه ولی کسی ندیدم که با این نرم افزار کار کرده باشه چند دفعه رفتن سایتشون و درخواست اموزش و نسخه دمو کردم ولی جوابی نگرفتم سارینا من موندم این نرم افزار چه جوری با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار میکنه در صورتی که در تهیه نرم افزار حسابداری اینم تو ایران هیچ استاندارد خاصی وجود نداره یا شایدم باید اطلاعات سیستم حسابداری به صورت دستی وارد سیستم نرم افزار حسابرسی بکنیم و ایا با استفاده از این نرم افزار نیازی به تهیه زونکن حسابرسی هست یا تمام اطلاعات به صورت اسکن شده بایگانی میشود یا این سوال که مثل یه دستوالعمل حسابرسی کار میکنه این نرم افزار ایا قابل تغییر و طتبیق با محیط کسب و کار میباشد و 1000 سوال دیگه//

خدا عالمه ما نفهمیدیم این نرم افزار چه جوری کار میکنه چون اطلاعاتی ازش نتونستم بدست بیارم اگه شما دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارید و یا نرم افزار حسابرسی نسخه اجنوی اونم قابل دانلود سراغ دارید معرفی کنید؟

آخرین ویرایش 24 آذر 1393

پروردگارا ببخش مرا که آنقدر حسرت نداشته هایم را خوردم ، شاکر داشته هایم نبودم . . .

5 نظرات
1
100557 این مطلب رو نوشت. 24 آذر 1393

سلام

تا آنجایی که من اطلاع دارم این شرکت نرم افزارحسابرسی داخلی را ارائه داده و در صدد تهیه نرم افزار حسابرسی صورتهای مالی نیز است و نرم افزار فعلی بیشتر قابلیتهایی استفاده در حسابرسی داخلی را دارد از جمله تهیه کاربرگهای ساده و جداول حسابرسی را دارست و به مانند دیگر نرم افزارهای حسابرسی موجود در بازار بیشتر بر روشهای حسابرسی معمول در ایران یعنی رسیدگی محتوایی است و شباهت چندانی به نرم افزارهای حسابرسی مطرح در سطح بین المللی از جمله AuditFile - IDEA - ACL AuditExchange - Audit Pro را ندارد.

من موندم : خدا نکنه D:
ین نرم افزار چه جوری با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار میکنه در صورتی که در تهیه نرم افزار حسابداری اینم تو ایران هیچ استاندارد خاصی وجود نداره یا شایدم باید اطلاعات سیستم حسابداری به صورت دستی وارد سیستم نرم افزار حسابرسی بکنیم

راستش را بخواهید این شرکتهای تهیه کننده نرم افزارهای حسابداری مطرح در دنیا از جمله SAP، Sage ERP، Microsoft Dynamics و... به شکل ERP و QuickBooks، FreshBooks، FreeAgent، Sage، Intacct’s، Multiview’s، Xero و... در سطح متوسط به بالا، نیز پایگاه داده‌های خود با ساختاری خاص خود طراحی کرده‌اند که مشابهت چندانی به یکدیگر ندارد کافیست در خصوص قابلیت اتصال افزارهای حسابرسی بین المللی به پایگاه داده‌های این نرم افزارها که عمدتا SQL ویا oracle و SAP و ... هستند مطالعه جستجو نمایید خواهید دید برخی از نرم افزارهای حسابرسی دارای افزونه‌ها و زیرسیستمهای خاص برای اخذ اطلاعات از این نرم افزارها هستند.

یا با استفاده از این نرم افزار نیازی به تهیه زونکن حسابرسی هست یا تمام اطلاعات به صورت اسکن شده بایگانی میشود

در این خصوص اطلاعات خاصی ندارم اما فکر میکنم قادر باشد نسخه الکترونیک شواهد حسابرسی را نگهداری کند..
در مورد هزار سوال دیگرتان راستش را بخواهید من از این شرکت درخواست دمو کردم که عنوان کردند باید حضوری مراجه کنم که فرصت نشد.

ضمن اینکه نرم افزارهای دیگری نیز برای حسابرسی تهیه شده از جمله سگال و ... وجود دارند و تیم برنامه نویسی موسسه هوشیار ممیز نیز از سال 83 تا کنون در تلاش است نرم افزار حسابرسی را خود را تهیه و تولید نماید، خوشبختانه تلاشهای که موسسه جهت نیل به این مقصود نموده به نتایج قابل قبولی رسیده است (البته فرایند بهبود و ارتقای نرم افزار همچنان در جریان است) و برخی از کارهای موسسه با استفاده از این نرم افزار از 0 تا 100 به صورت الکترونیکی و بدون کاغذ تهیه شده لیکن با توجه به شرایط حرفه در جامعه تاکنون از آن استفاده تجاری نشده است.

آخرین ویرایش 15 بهمن 1395

samir karamkhani

0
mehrdad7 این مطلب رو نوشت. 25 آذر 1393

با عرض سلام//

امکان مشاهده الگوریتم نرم افزار به صورت فلوچارت برای نرم افزار تهیه شده در موسسه تان وجود دارد ؟ یا راهنمایی اموزشی از این نرم افزار ؟ در صورت امکانو به صلاح دید به اشتراک گذاری گردد؟

شرکت های نرم افزار حسابداری امکان دسترسی به بانک های اطلاعاتی تهیه شده توسط شرکت ها مورد رسیدگی به وسیله نرم افزار حسابداری مورد نظر و تبدیل بانک اطلاعاتی مورد نظر به اکسل را دارند //

من رافع7 را امتحان کردم ولی بانک اطلاعاتی ناشی از ثبتهای حسابداری که زده بودم هنگام تبدیل به اکسل پسوورد میخواست و من نمیدونستم چه پسووردی بدهم من نمیدونم مابقی نرم افزار حسابداری هنگام تبدیل پسوورد لازم دارند.

پروردگارا ببخش مرا که آنقدر حسرت نداشته هایم را خوردم ، شاکر داشته هایم نبودم . . .

2
100557 این مطلب رو نوشت. 25 آذر 1393

سلام
در خصوص راهنما چند باری تاکنون راهنمای نرم افزار ویرایش مجدد شده است اما متاسفانه به علت تغییراتی که در ویرایشهای جدید ایجاد شده راهنمای قبلی سودمند نیست ضمن اینکه بدون داشتن نرم افزار راهنمای آن بکار نخواهد آمد البته شاید برای آشنایی مفید باشد.
و اما پاسخ پرسشهایتان :
این نرم افزار قادر است به بانکهای اطلاعاتی نرم افزارهای مختلف (مشروط به ازادسازی دسترسی توسط صاحبکار) متصل شده مستقیما از بانک اطلاعاتی نرم افزار اطلاعات مورد نیاز را استخراج کند. البته در حال حاضر تنها به صورت آماده قادر به دریافت اطلاعات از بانک اطلاعاتی چند نرم افزار حسابداری مطرح از جمله همکاران سیستم، رایورز، نوسا، اوراکل (نرم افزارسفارشی‌ ساخت شرکت جهان فردای رایانه که نام تجاری آن یادم نیست) نرم افزارهای مورد استفاده در برخی از بانکهای خصوصی و دولتی و... را به صورت پیشفرض دارد و برای اخذ اطلاعات از دیگر بانکهای اطلاعاتی باید ساختار کدینگ نرم افزار و چند پارامتر دیگر به نرم افزار معرفی شود.
انتقال اطلاعات به دیگر نرم افزارها از جمله اکسل، اکسس و SQL به صورت مستقیم وجوددارد و برای دیگر نرم افزارها از نیز میتوان خروجی XML و یا delimited file گرفت.
نیازی به تشکیل پرونده کاغذی نیست و میتوان کل اطلاعات شرکت را به صورت فایلهای الکترونیکی از جمله فایلهای تصویری، word file - Excel file - text file - PDF File و ... در درون نرم افزار ذخیره نمود ضمن اینکه میتوان این فایلها را پیش و پسس از پیوست و یا ادغام در کاربرگهای درونی نشانه‌گذاری کرد.

تصاویری زیر بخشهایی از نرم افزار مزبور است.آخرین ویرایش 15 بهمن 1395

samir karamkhani

0
mehrdad7 این مطلب رو نوشت. 26 آذر 1393

خیلی خیلی ممنون خیلی عکس های اموزنده ایی بود من فکر میکنم این نرم افزار ها بیشتر کارای مدیریت اسناد رو برای ما اسون میکنند و کارامون خیلی سریع پیش میره //

قسمت تحلیل داده ها چه نوع تحلیلی انجام میدهند؟ در صورت امکان توضیح دهید

پروردگارا ببخش مرا که آنقدر حسرت نداشته هایم را خوردم ، شاکر داشته هایم نبودم . . .

2
100557 این مطلب رو نوشت. 26 آذر 1393

سلام

این نرم افزار مدیریت اسناد و پرونده سازی را بدون مشکل انجام می‌دهد و نیاز به دانش و خاصی جز اشنایی مقدماتی با نرم افزار ندارد.

تهیه کاربرگهایی که به واسطه آنها اطلاعات را جمع آوری میکنیم مثلا کاربرگ خلاصه اطلاعات تسهیلات و... نیز ساده است و هرچند به سادگی پرونده سازی و بایگانی اطلاعت نیست اما به تهیه این کاربرگها مراتب ساده تر از تهیه کاربرگهای تحلیلی است زیرا برای تهیه کاربرگهای تحلیلی باید به فرمول نویسی در محیطهای SQL و MS.Access آشنایی متوسط داشته باشید، البته نسخه اخیر نرم افزار برای فرمول نویسی امکانات بهتری دارد در کل این نرم افزار قادر است اطلاعات کلیه سنواتی را که مایل هستید در اختیارتان قراردهد که با استفاده از آن و کمی خلاقیت و تجربه میتوان اطلاعات مقایسه‌ای، اقلام راکد و ... را در قالب کاربرگ و یا گزارش تحلیل تهیه کرد البته تاکید میکنم کاربا آن به سادگی اکسل نیست و انعطاف پذیری کاربر را طلب میکند.

در ویرایش اخیر نرم افزار تیم برنامه نویسی موسسه در نظر دارد بخشهای جدیدی از جمله pivot table و یا Cross Table (البته آشنایی من بااین امکانات جدید خیلی کم است و ممکن است اشتباه تفسیر کرده باشم)

samir karamkhani


272 نفر از 981 عضو ما 1217 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.