مگر موسسات Big 4 چه ها دارند؟

1
va.b این مطلب رو نوشت. 08 آبان 1393

تذکر: موضوعات مطروحه در این تاپیک صوری نیستند.

داشتم یک خبری می خوندم که در اون نوشته بود 115.000$ از تورنومنت گلفی که PWC آن را میزبانی کرده بدست آمده و تمام این عواید صرف امور خیریه در ساکرامنتو شده است.

صرف نظر از تفاوت های فرهنگی، ساختاری و زیرساختی جامعه و حرفه حسابرسی در ایران و آمریکا، یک سری کارها هست که واقعا بدون هیچ هزینه ای می توان در ایران آن ها را اجرا کرد، ولی دریغ از کمی توجه. تورنومنت گلف PWC فقط یک مثال کوچک از کارهایی است که یک موسسه حسابرسی به سبب روابط برقرار شده با صنایع مختلف می تواند بدون هزینه انجام دهد و از آن عواید بسیاری بدست آورد.

به نظر من یکی از ضعیف ترین خصلت های ما ایرانی ها ترس از بیان خواسته است، در حالی که در بسیاری از مواقع این نخواستن هاست که باعث به هم خوردن توازن بین انتظارات طرفین و ایجاد دلخوری می شود. این موضوع را می توانیم در رابطه نامناسب بسیاری از ما ها با مافوق خود ببینیم، اما همانطور که آقای نریمانی هم در یکی از تاپیک ها متذکر شدند، اولین گام برای تغییر وضع موجود داشتن درک صحیح از واقعیت است.

موسسه قصد دارد در زمینه های فرهنگی تسهیلاتی را برای همکاران فراهم کند تا بتواند در ایجاد جوامع و گروه های غیر رسمی، و در نهایت ایجاد سازمان یادگیرنده دستاوردهایی داشته باشد. اگر موسسه بخواهد در یک زمینه پیش قدم شود، شما ترجیح می دهید که آن کار کدام باشد؟ به زبان ساده تر، شما فکر می کنید موسسه غیر از عواید مالی و حرفه ای، چه زمینه هایی را می تواند برای شما ایجاد کند که شما حاضرید برای آن به صورت شخصی وقت و هزینه بگذارید؟

خواهشمندم با مشارکت در این تاپیک، ایجادگر زندگی کاری مفرح تر و لذت بخش تری برای خود باشید (این تاپیک صوری نیست).

آخرین ویرایش 08 آبان 1393

8 نظرات
1
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 10 آبان 1393

در ابتدا ممنون بابت تاپیک انتخابی شما چرا که یکی از مهمترین دلایل رضایت بخشی از کار داشتن محیط کاری مناسب می باشد در تکمیل مطالب بالا مارکوس بوکینگهام و کرت کافمن 12 پرسش مهم تهیه کرده اند. زمانی که کارمندان به این سوالات پاسخ مثبت می دهند، جواب ها شاخص های حقیقی هستند که نشان می دهد آیا افراد رضایت و انگیزه کاری دارند یا خیر. یکی از این سوالات کلیدی این است: ((آیا شما یکی از بهترین دوستانتان را در محیط کاری دارید؟)). دوست داشتن و لذت بردن از همکاران یکی از نشانه های مثبت و رضایت شغلی می باشد. برای شناخت همکاران وقت بگذارید. در حقیقت می توانید آنها را دوست بدارید و از وجود آنها لذت ببرید. روابط شما پشتیبانی، منابع، تقسیم کارها و حمایت آنها را برایتان فراهم می کند. گروه های غیر رسمی غیر از محیط کار بهترین فرصت برای شناخت همکاران در زمینه های غیر کاری و حرفه ای باشد.

باتشکر

0
Narimani این مطلب رو نوشت. 10 آبان 1393

آيا به نظرتان ميتوان از اطلاعاتى كه مهمان كارگروه تحقيقات ،سركارخانم روانشاد درمورد روابط افقى موسسات big4 آرائه كردند الگوبردارى كرد و يك گام عملى برداشت؟

امیرحسین نریمانی

0
va.b این مطلب رو نوشت. 14 آبان 1393

به نظر من بهترین روش، ایجاد گروه های غیر رسمی مثل کلوپ شطرنج، کلوپ پینگ پنگ و... در وهله اول است. چون معتقدم ذات غیر منعطف حرفه حسابرسی ابتداََ نیازمند ایجاد جوی منعطف، مفرح و غیر کاری است تا برخی محدودیت های ناشی از روابط کاری برداشته شوند.

علاقمند هستم تا در این زمینه نظرات سایر دوستان را نیز جویا شوم.

3
Narimani این مطلب رو نوشت. 16 آبان 1393

پيشنهادات خوبى هستند البته هرگونه تغيير وتحولى در موسسات حسابرسى بايد با لحاظ داشتن فصول كارى برنامه ريزى شوند در غيراين صورت در فصول أوج كار تحت الشعاع كارهاى جارى قرارگرفته وبلا اثر خواهند شد ، به منظور از دست ندادن زمان ، من آمادگى موسسه را براى در آرائه بليط مجموعه هاى ورزشي (مثل مجموعه انقلاب) به بهاى ارزان (نه رايگان چون تجربه نشأن داده استفاده نخواهند شد) به همكاران أعلام ميكنم .

امیرحسین نریمانی

0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 17 آبان 1393

من به نوبه خودم از جناب آقای نریمانی تشکر میکنم .در زمینه فعالیت ورزشی همکاران مجموعه ورزشی انقلاب میتونه یکی از گام های عملی در زمینه روابط افقی در موسسه باشد .

باتشکر

0
100557 این مطلب رو نوشت. 18 آبان 1393

سلام

با توجه استرس و فشارکاری بالا در حرفه حسابرسی یک سو و از سوی دیگر دقت و تمرکز مورد نیاز برای انجام اثربخش یک حسابرسی باید به مسئله سلامت روحی و جسمی کارکنان توجه گردد. این اقدام موسسه می‌تواند گام موثری در این خصوص باشد و امیدوارم همکاران از آن استقبال نمایند.

در نهایت با تشکر از چنین پیشنهادی باید عرض کنم من پایم

آخرین ویرایش 18 آبان 1393

samir karamkhani

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 18 آبان 1393

با سلام خدمت جناب آقای نریمانی و همکاران

بابت موضوع همکاری موسسه در فعالیت های ورزشی، همچون سایر همکاران بسیار خوشحالم و کمال تشکر را دارم. این اقدام موجبات خرسندی همکاران و کاهش فشار های جسمی، روحی و روانی ناشی از عدم تحرک در محل کار و ذات حرفه را، فراهم می سازد.

اگر همکاران محترم بتوانند در گروه های چند نفره اقدام به استفاده از این تسهیلات رفاهی موسسه نمایند، بدون شک از این فرصت نهایت بهره را برده و نیز موسسه به اولین هدف والای خود ( تعادل میان کار و زندگی کارکنان ) تا حدودی نزدیک می شود.

همچنین پیشنهاد می کنم برای ایجاد انگیزش و هیجان در کارکنان، می توان مسابقاتی مانند: شطرنج، پینگ پونگ، فوتسال، سودوکو و ... برگزار نمود و برترین ها را معرفی نموده و تقدیر بعمل آید، که 100% تضمین کننده کاهش فاصله میان کارکنان است.

همینطور فعالیت های تفریحی و فرهنگی که مطمئن هستم بر خلاف مورد قبلی، همکاران بسیار استقبال خواهند نمود.

با تشکر

آخرین ویرایش 18 آبان 1393

مجید چراغی

1
100631 این مطلب رو نوشت. 21 آبان 1393

به عنوان نقطه آغاز، با توجه به پیشنهادات همکاران، یک مسابقه (احتمالاً) فوتبال ترتیب می دهیم... زمان و مکان متعاقباً به اطلاع می رسد :)

f.ahmadlou


272 نفر از 981 عضو ما 1217 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.