معرفی کتاب

0
admin این مطلب رو نوشت. 09 اردیبهشت 1393

Forensic Analytics [left]Forensic Analytics: Methods and Techniques for Forensic Accounting Investigations [URL=http://www.be.wvu.edu/facultystaff/marknigrini.htm]Mark Nigrini, Ph.D[/URL] ISBN: 978-0-470-89046-2 480 pages June 2011[/left]

تجزیه و تحلیل قانونی : روش ها و تکنیکهایی برای تحقیقات حسابداری قانونی عنوان کتابی است که دکتر Mark Nigrini در سال 2011 میلادی منتشر نمود.

[b]در این کتاب چگونگی تشخیص تقلب، اشتباه، و یا خطا در اطلاعات و داده‌های عددی جدول بندی شده را با استفاده از اکسل (Excel) یا اکسس (Access) خواهید آموخت. [/b]

این کتاب با مثالها و ارجاعهای متعد که حاصل بیش از یک دهه مشاهدات عینی نویسنده بوده به معرفی 20 تست و روش آماری که با استفاده از آنها می‌توان تقلب و خطا و ناهنجاری های عددی را در داده های عددی جدول بندی شده شناسایی یا برآورد کرد پرداخته است که برای هر یک از این روشها ضمن ارائه داده های اولیه، مراحل مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه نهایی نشان داده شده است.

آزمونهای سطح بالا، آزمونهای معرفی شده برای شناسایی داده‌های معقول، تمرکز برای برای شناسایی معاملات و رویدادهای مشکوک و ... برای کمک به شما در شناسایی نقاط ضعف و حطر درون سازمان شما هستند.

با مرلینک زیر میتوانید بهخلاصه‌ای از کتاب، و بخش عمده‌ای از اطلاعات مرتبط با آن شامل خلاصه ای از هر فصل کتاب و نمونه فایلهای اکسل، و پاورپوینتهای آموزش آن دست یابید.

[left]Data Analysis Technology for the Audit Community[/left]

اگر از دوستان کسی به فایل PDF این کتاب دسترسی دارد ممنون می‌شوم جهت مطالعه به اشتراک بگذارند

[center]Forensic Analytics [/center][/size][/font]

آخرین ویرایش 04 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

6 نظرات
0
admin این مطلب رو نوشت. 11 اردیبهشت 1393

این دکتر Mark Nigrini کارش همینه کلی مقاله و کنفراس در رابطه با کشف تقلب و ... دارره من موافق هستم و پایم از روی نمونه فایلهایی که گذاشته الگوبرداری کنیم.

آخرین ویرایش 09 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 12 اردیبهشت 1393

[center]Audit Software professional

Using Excel as an Audit Software[/center]

مطالعه این E-Book برای یادگیری مقدماتی و پایه اکسل توصیه می‌گردد.

آخرین ویرایش 09 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 14 اردیبهشت 1393

[font=tahoma][size=6] [center][img=http://www.auditingwithexcel.com/wp-content/uploads/2010/11/3dbookmed.png]The Ultimate Guide to Auditing with Excel[center][/center][/img]

The Ultimate Guide To Auditing With Excel

[/center] نویسنده کتاب Charlie Walker دارای مدرک کارشناسی علوم از دانشگاه ناتینگهام، و دیپلم فوق لیسانس در مدیریت بازرگانی از دانشگاه بیرمنگام و حسابدار خبره و عضو موسسه حسابداران خبره در انگلستان و ولز است که از سال 2004 تا کنون در موسسات بزرگ حسابرسی دنیا مشهور به Big Four public accounting firms فعالیت حرفه‌ای دارد وی سالهای زیادی را صرف یادگیری نرم افزارهای اکسل برای استفاده در حسابرسی نموده است که دست آوردهایش میتواند انجام فعالیتهای روزمره را برای حساداران و حسابرسان به مراتب ساده تر کند، او به گفته خود در سال 2008 پس از اخد مدرک حسابدار خبره برای کمک به حسابرسان سراسر دنیا از Big Four خارج گردید و از آن زمان تاکنون مدیریت تیم دوباره نویسی و ویرایش نهایی نرم افزار TopCAATs را عهده دار بوده است و مشقول نهایی کردن نسخه جدیدی از این ابزار برای استفاده در قالب یک افزودنی add-in برای نرم افزار اکسل است.

کتاب 134 صفحه ای چارلی واکر شامل 101 مثال و راه حل برای یادگیری حسابرسی با استفاده از اکسل است که مطالعه آن برای کابران تازه کار و حرفه‌ای اکسل خالی از نکات آموزنده نیست.

[/font][/size]

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 16 اردیبهشت 1393

[FONT=B KAMRAN][SIZE=9]

[center]ثابیران [/center] خیلی از ما حسابرسان ثابیران را با کتابهای الکترونیکی و اکسل فایهایی با نام های دستورالعمل کاربردی حسابرسی-قسمت اول و دوم و فرمهای استاندارد حسابرسی اکسل 2007 و ... به خاطر داریم. [center]ثابیران [/center]نویسندگان و مدیران این وبلاگ مدتی است شرکت سایان پژوهان ایرانیان را تشکیل داده و خدماتی همچون کشف تقلبات و حسابداری دادگاهی، حسابرسی داخلی و.... ارائه میکنند البته در کنار این فعالیتها همچنان به انتقال دانش اهتمام میورزند و برای نمایشگاه کتاب سال 93 دست آوردهای خود را در ضمینه استفاده از اکسل در حسابداری و حسابرسی را به صورت کتابی تحت عنوان اکسل برای حسابداران و حسابرسان منتشر نموده‌اند.

برای مرور فهرست و گزیده‌ای از مطالب کتاب میتوانید از این لینک استفاده کنید.

اکسل برای حسابداران و حسابرسان مبتنی بر رویکرد دگرگون سازی حسابداری و حسابرسی مشتمل بر ۳ بخش: 1. شروع کار با اکسل (آنچه درباره اکسل برای شروع باید بدانید-۱۰۰ صفحه) 2. اکسل برای حسابداران(کاربرد ابزارهای اکسل در حسابداری - ۲۸۰ صفحه) 3. اکسل برای حسابرسان(کاربرد ابزارهای اکسل در حسابرسی- ۲۲۰ صفحه)

[center][url=http://sabiran.persiangig.com/image/Cover-Excel%20for%20Accountants%20and%20Auditors.jpg]اکسل برای حسابداران و حسابرسان [/url][/center]منبع

[/SIZE][/FONT]

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 28 اردیبهشت 1393

سلام اوایل که وارد حسابرسی شده بودم از پرونده حسابرسی و دستور العمل حسابرسی ثابیران خیلی استفاده کردم.

برای مطالعه منابع تهشه شده توسط ثابیران از این لینک استفاده کنید.

خیلی وقت بود از ثابیران خبر نداشتم، با توجه به سایت سایان پژوهان ایرانیان بدون شک در کار حسابرسی و حسابداری پیشرفتهای قابل توجهی داشته‌اند.

آخرین ویرایش 09 شهریور 1393

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 18 خرداد 1393

[font=tahoma][size=6]

سلام

باور کنید معرفی کتاب ساده نیست چون باید خیلی از جوانب رو سنجید و با توجه به نیاز مخاطب کتاب رو معرفی کرد.

معرفی کتابهایی مثل کتاب Microsoft Excel - For Dummies و قراردادن لینک دانلود آن خیلی سخت نیست ولی کتاب مناسبی برای من و امثال من با توجه به مشغله کاری و گرفتاریهای شخصی که داریم نیست برای همین باید منابعی معرفی شوند که خیلی زمان زیادی برای مطالعه نیاز نداشته باشند و ترجیحا به صورت بررسی موردی Case study باشند.

اموزش Pivot Tables یکی از موارد مورد درخواست در تالار هست که به علت اهمیت و پیچیدگی موضوع متاسفانه تا این لحظه فرصت مناسبی برای درج مطلب آموزشی دست نداده برای همین امروز چند جزوه خلاصه برای آموزش مقدماتی Pivot Tables در اکسل 2013 ارائه می‌گردد به امید اینکه این جزوه‌ها مقدمه ای باشد برای درج مطلب آموزشی کامل در رابطه با Pivot Tables. [center] excel 2013 - pivot tables and charts[/center] [center]Basic Pivot Tables [/center] [center]Conducting Data Analysis Using a Pivot Table[/center] [center]pivot table report[/center] [/size][/font]

به نام خداوند جان و خرد


272 نفر از 990 عضو ما 1217 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.