مشورت با دوستان متخصص در مورد انتخاب رشته و تحصیل

0
hsoft این مطلب رو نوشت. 17 خرداد 1394

با سلام خدمت دوستان حسابدار و اساتید بنده از کاربرانی سایت هستم و از اساتید در مورد انتخاب رشته سوال داشتم بنده کارشناسی رشته فناوری اطلاعات هستم ولی احساس زیادی میکنم که رشته مورد علاقه و کاربردی را برای خودم انتخاب نکرده ام و از این بابت رنج میکشم من خودم به رشته اقتصاد علاقه زیادی دارم بدلیل مسائل فیزیکی جامعه که با آن درگیر می شوم و بعد از تحقیق متوجه شدم در استان اردبیل دانشگاه سراسری محقق اردبیلی تنها در زمینه گرایش اقتصادی رشته مدیریت بازرگانی موجود می باشد می خواستم نظر شما در مورد رشته مدیریت بازرگانی را بدانم و مورد بعد اینکه من متولد سال 1367 می باشم به نظر اساتید برای تحصیل مجدد در این رشته دیر نمی باشد؟ گرایش های کارشناسی ارشد که بعد از فارق التحصیلی می توان انتخاب نمود از جمله گرایشهای دارای بازار کار و تخصصی کدامها می باشد

با عرض پوزش نسبت به سوال بلند و خسته کننده ام

حسین نوری

6 نظرات
0
hsoft این مطلب رو نوشت. 18 خرداد 1394

منتظر جواب شما دوستان عزیز هستم

حسین نوری

0
hsoft این مطلب رو نوشت. 19 خرداد 1394

اکثر دوستان سرگرم دست پنجه نرم کردن با امتحانای دانشگاه هستند امیدوارم که از تمام امتحان های زنگی سربلند بیرون بیایید منتظر کمک و راهنمایی دوستان هستم

حسین نوری

0
va.b این مطلب رو نوشت. 19 خرداد 1394

سلام دوست عزيز،

در ابتدا متاسفانه بايد جمله ي كليشه اي "به دنبال رشته اي برويد كه به آن علاقه داريد" را ذكر كنم. خود من در مقطع كارشناسي به دليل علاقه به كار مالي وارد رشته حسابداري شدم، اما براي مقطع ارشد مجددا به دليل اينكه فكر مي كردم رشته حسابداري در مقطع ارشد چيز زيادي به معلومات من در راستاي علايقم اضافه نمي كنه،‌ و همچنين علاقه اوليه من به رشته مديريت، وارد مقطع ارشد مديريت بازرگاني با گرايش مالي شدم. رشته كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني تا آنجايي كه بنده متقاضي كنكوري بودم، داراي 5 گرايش بود(مالي - بازاريابي - منابع انساني - بيمه - مديريت تحول). از نظر بنده ترتيب بازار كار اين 5 گرايش همانگونه كه در پرانتز قبلي آمده است مي باشد. البته اين مسئله رو هم در نظر بگيريد كه مديريت بازرگاني در اصل ترجمه اشتباه رشته Business Management مي باشد و ربط آنچناني با امور بازرگاني يك شركت ندارد. در واقع شما در رشته مديريت بازرگاني، تحصيلاتي در حوزه درس هاي تئوري سازمان، رفتار سازماني،‌ مديريت استراتژيك، مديريت منابع انساني، بازارشناسي، سيستم هاي اطلاعاتي مديريت و... خواهيد داشت كه اين غيره شامل 8 واحد (4 درس) تخصصي هر گرايش نيز مي باشد و به شما ابزار مديريت يك واحد تجاري را ارائه مي دهد.

گرايش مالي رشته مديريت بازرگاني به شما امكان كار در شركت هاي سرمايه گذاري و كارگزاري ها را مي دهد (البته شما پيش از آن نيازمند اخذ گواهينامه هاي سازمان بورس اوراق بهادار مي باشيد).

رشته مديريت بازاريابي هم به درد افرادي مي خورد كه به تعامل و ارتباط با مشتري و فروش علاقه دارند.

0
hsoft این مطلب رو نوشت. 20 خرداد 1394

با تشکر از آقای بهرامی گل به نظر شما از لحاظ سنی برای تحصیل در این رشته دیر نمی باشد؟ من متولد 1367 هستم؟

آخرین ویرایش 20 خرداد 1394

حسین نوری

0
va.b این مطلب رو نوشت. 20 خرداد 1394

دوست عزیز آقای نوری،

البته من در جایی نیستم که بخوام در مورد دیر و زود بودن تصمیمات زندگی شخصی شما نظر بدم، ولی مشورت بنده به شما اینه که ابتدا آینده کاری خودتونو مشخص کرده، یعنی تصویری از وضعیت ایده آل خود بسازید و سپس در این راستا تصمیمات خودتونو بگیرید. شرکت های سرمایه گذاری و کارگزاری ها، حقوق خوبی به پرسنل خود می دهند. ولی شما در صورتی می توانید در حرفه مالی موفق شوید و فراتر از یک کارمند عادی شوید که به آن علاقه داشته و همانند دوستان (همکاران) فعالی که در این فروم نیز کم نیستند، پیوسته مشتاق یادگیری و بروزرسانی خود باشید. در آخر اینکه هیچوقت برای ادامه تحصیل دیر نیست، ولی اجباری هم برای آن نیست. پس جسارتا، واقع بینانه تصمیم گیری کنید تا خدای ناکرده در آینده پشیمان نشید.

موفق باشید.

0
hsoft این مطلب رو نوشت. 21 خرداد 1394

ممنون از دوست خوبم جناب آقای بهرامی حرف شما کاملا درسته و ترسیم هدف به آدم انگیزه میده برای تصمیمی گیری صحیح و پر بازده ممنون بابت راهنماییتون منظور من از دیر بودن در مورد مسئولیت و جایگاه های شغلی با توجه به سن بود که جوابمو گرفتم.

حسین نوری


272 نفر از 990 عضو ما 1217 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.