مسائل مهم روز ایران

0
Amir Farzanefar این مطلب رو نوشت. 14 آذر 1393

آستان قدس رضوی موظف به دادن مالیات شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که آستان قدس رضوی موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده است.

در جلسه علنی روز چهارشنبه 1393/09/12 مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات طرح الحاق مواردی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، نمایندگان مقرر کردند که به منظور برقراری عدالت آموزشی و اجرای اصل سی ام قانون اساسی و تجهیز کلیه آموزشگاهای آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم و روستاها، آستان قدس رضوی و آن دسته از موسسات و بنگاههای اقتصادی زیرمجموعه های نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام و سایر دستگاههای اجرایی که تا تصویب این قانون مالیات پرداخت نکرده اند، موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات ارزش افزوده هستند.

منابع حاصله صرفا جهت توسعه عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می گیرند تا بر اساس آیین نامه ای که به این منظور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد، هزینه نمایند.

امیر فرزانه فر

7 نظرات
0
Amir Farzanefar این مطلب رو نوشت. 14 آذر 1393

بنزين ١٠٠٠ توماني در راه است

مثلث آنلاین: درحالي كه مردم شاهد افزايش ٤٠ درصدي قيمت نان هستند، مشخص شد سال آينده بنزين نيز شيب ٤٠ درصدي را تجربه خواهد كرد.

وسی‌الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مي‌گويد: درسال ۹۴ قیمت حامل‌های انرژی ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت و بنزین با نرخ ۱۰۰۰ تومان و گازوئیل با نرخ ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. اما در عين حال مشخص شده است كه دولت در سال آينده يارانه 40 هزار و پانصد توماني را كاهش نخواهد داد. با اين حال مجلس و اقتصاد‌دان‌ها معتقدند كه دولت مي‌بايد براي جبران كسري بودجه خود كه در سال جاري رقمي معادل ٩٠٠ ميليارد تومان را شامل مي‌شد، يارانه اقشاري كه درآمد بالايي دارند را حذف كند. اما دولت روحاني در اولين سال اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها زيربار حذف يارانه اقشار پردرآمد نرفت. اقدامي كه با انتقاد مخالفانش روبه‌رو شد.

افزايش ٤٠ درصدي نرخ بنزين در سال آينده در شرايطي انجام مي شود كه مردم در هفته گذشته شاهد بالا رفتن نرخ نان بودند. دولت براي افزايش قيمت نان نيز از شيب ٤٠ درصدي استفاده كرد. شيبي كه به اعتقاد افكارعمومي و بسياري از رسانه‌ها تندتر از آن چيزي بود كه دولت وعده داده بود.

با اين حال به نظر مي‌رسد دولت در سال آينده مجبور خواهد شد با اجراي بندهاي ديگر فازدوم هدفمندي، يارانه بخشي از مردم با درآمدهاي بالا را حذف كند. در صورتي كه نرخ بنزين ارائه شده در سال آينده شيب ٤٠ درصدي داشته باشد، دولت يازدهم عملا در دو سال اوليه خود رقم بنزين را به بيش از دو برابر قيمتي كه از دولت قبل تحويل گرفته بود، خواهد رساند.

امیر فرزانه فر

0
Amir Farzanefar این مطلب رو نوشت. 14 آذر 1393

فعالیت 7000 موسسه مالی غیرمجاز در کشور

گروه اقتصادی: معاون نظارت بانک مرکزی با بیان اینکه اطلاع دقیقی از فعالیت تمامی موسسات غیر مجاز وجود ندارد و هیچ کسی نمی‌داند که با سپرده‌های مردم در حال چه کاری هستند، گفت: تصور ما دریافت مجوز پنج موسسه تا پایان سال بود که تاکنون ساماندهی موسسه آرمان و نور محرز شده است.

معاون نظارت بانک مرکزی درباره آمار و تعداد موسسات غیر مجاز فعال در کشور گفت: هیچ کسی نمی تواند به دلیلی گستردگی، از تعداد موسسات غیرمجاز عدد مشخصی را اعلام کند. اما اگر بعدها نیروی انتظامی براساس روش مشخصی که تعیین کرده‌اند وارد شود تعداد آن‌ها شفاف تر خواهد شد. تهرانفر با بیان اینکه برآورد اولیه من این است که حدود چهار تا پنج هزار صندوق قرض الحسنه داریم و تعدادی در حدود 1700 تا 1800 تعاونی اعتبار سالم یعنی تعاونی هایی نظیراعتبار کارمندی، کارگری و صنعتی که بیرون از محیط کار خودشان دیده نمی شوند، گفت: بر این اساس با احتساب حدود 50 تا 60 تعاونی اعتبار آزاد که مورد پذیرش نبوده و باید مراحل انحلال، تبدیل و یا ادغام را طی کنند حدود 7000 موسسه مالی اعتباری در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه به هرحال این موسسات جزیی از بازار پولی نیستند و نباید مردم با چشم طمع برای اخذ سود بیشتر و یا گرفتن وام نوبتی چند برابر، به آنها روی آورند یادآور شد: ما دیدگاه مثبتی نسبت به این موسسات نداریم، آنها مثل گردوی در بسته می مانند که در برخی موارد اطلاعات دقیقی از آنها وجود نداشته و اغلب تابلوهای زیبایی دارند و نمی دانیم که چه می کنند.

امیر فرزانه فر

0
100557 این مطلب رو نوشت. 18 آذر 1393

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور همزمان با با ورود رئیس جمهور به مجلس برای ارائه لایحه بودجه سال ۹۴، متن كامل این لایحه را منتشر كرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، لایحه بودجه سال آینده با رقمی بالغ بر837 هزار میلیارد تومان بسته شده که نسبت سقف 803 هزار میلیارد تومانی سال جاری حدود 35 هزار میلیارد تومان رشد دارد.


حجم كل بودجه سال كل كشور ۹۴ بیش از ۸۳۷ هزار و ۹۰۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده كه از این رقم، بیش از ۲۶۷ هزار و ۳۵۷ میلیارد تومان سقف بودجه عمومی دولت ( هزینه های جاری و طرح‌های عمرانی) است.
در همین حال، حجم كل بودجه شركت‌های دولتی، بانك‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت، ۵۹۶ هزار و ۶۶۶ میلیارد تومان پیش بینی شده است كه بیش از ۷۱ درصد حجم كل بودجه كل كشور برای سال ۹۴ را شامل می‌شود.
درآمد هدفمندی 48 هزار میلیارد تومان
کاهش درآمدهای نفتی به 73 هزار میلیارد تومان
کاهش اعتبارات یارانه‌ای
واردات و فروش بنزین و گازوئیل توسط بخش خصوصی آزاد شد
کاهش سهم صندوق توسعه از منابع نفتی تا 20 درصد
مهمترین بخش‌های لایحه بودجه 94 + متن کامل

samir karamkhani

0
Amir Farzanefar این مطلب رو نوشت. 03 اسفند 1393

جزئیات تازه از پرونده بانکی ۶۵۰۰ میلیارد تومانی

گفت‌وگو با دو مقام آگاه نشان می‌دهد، بخش عمده تسهیلات 6500 میلیارد تومانی آقای «م ر» تولید کننده لوله پروفیل، متعلق به یک بانک خصوصی است که البته گفته می‌شود این فرد به یک بانک دولتی هم بدهی قابل توجهی دارد.یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به جزئیات این ماجرا، اظهارداشت: اگر فرد مورد نظر رئیس قوه قضائیه آقای «م ر» و صاحب گروه صنعتی «ص» است، این فرد 4000 میلیارد تومان به یک بانک خصوصی بدهکار است و البته به دو بانک دولتی هم بدهی کلانی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از این فرد وثیقه اخذ نشده است، گفت: در سال‌های قبل از تحریم نظام بانکی، بانک تنها معادل 10 درصد ارزش ال سی را به عنوان وثیقه دریافت و گشایش اعتبار می‌کرد، بنابراین برای ال سی هیچ‌گاه وثیقه‌ای خارج از این چارچوب دریافت نمی‌شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این بدهکار بانکی می‌تواند با فروش اموال، بدهی‌های خود را بپردازد، اظهارداشت: اگر آقای «م ر» همه اموال خود را بفروشد، مجموع آن به هزار میلیارد تومان هم نخواهد رسید زیرا اموال و شرکت‌های او چندان با ارزش نیستند.

بر اساس این گزارش رئیس قوه قضائیه 29 بهمن ماه امسال با اشاره به پرونده‌ها مطالبات معوق بانکی، گف: اخیرا دو سه پرونده بزرگ بانکی مطرح است که در یکی از آنها شخصی 6500 میلیارد تومان از بانک ها وام گرفته است. یک مشکلی وجود دارد و آن این است که بانک ها نباید این طور بی حساب و کتاب وام بدهند. متاسفانه این وام را یکی از بانک های خصوصی داده و وثیقه لازم هم دریافت نشده است و گفته می‌شود این فرد بخشی از پول را به صورت ارز از کشور خارج کرده است.

امیر فرزانه فر

0
Amir Farzanefar این مطلب رو نوشت. 15 اردیبهشت 1394

سلام

نظر شورای نگهبان در مورد لایحه اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم اعلام شد که از لینک زیر قابل دریافت می باشد.

نظر شورای نگهبان در مورد لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم

همچنین متن لایحه اصلاح قانون مالیات نیز از لینک زیر قابل دریافت می باشد.

لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم

امیر فرزانه فر

0
syst1663@gmail.com این مطلب رو نوشت. 06 شهریور 1397

مساله روز ایران گرونی های سرسام آوره

آخرین ویرایش 06 شهریور 1397

0
ghasemi147n@gmail.com این مطلب رو نوشت. 23 مهر 1397

یکی از دوستان نوشتن بنزین ۱۰۰۰ تومانی در راه سات امروز خدمت ایشون عرض کنم که بنزین ۴۰۰۰ تومانی در راه است

۶۰ عکس آموزنده با متن انگلیسی که باید در آرشیو خود داشته باشید!

چرا تعیین سطح ؟

۳ تا از بهترین دیکشنری های آنلاین فارسی به انگلیسی و برعکس در دنیا

خرید ۴ تا از بهترین و جدیدترین کتاب های آموزش تافل که حتما باید بخوانید !

آخرین ویرایش 29 مهر 1397


272 نفر از 1039 عضو ما 1218 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.