فیلتر نمودن در اکسل بیش از 10000 سطر

0
admin این مطلب رو نوشت. 10 مه 2014

با سلام یکی از ضعفهای اکسل اینه که نمیشه داده های بیش از 10000 سطر را در فیلتر مشاهده کرد.؟ کسی از دوستان آیا راه حلی برای این موضوع داره من از گزارش اسناد درجریان وصول که بیش از 327 هزار سطر هست با توجه به یونیک کردن شماره سریالهای چک پایوت تیبلی گرفتم که بتونم ببینم تا ببینم چه مقدار مغایرت دارم اما چون فیلترپایوت من چیزی در حدود 160 هزار سطره نیتونم کل داده ها را با توجه به مغادیری که برام مهمه فیلتر کنم

به نام خداوند جان و خرد

3 نظرات
0
admin این مطلب رو نوشت. 11 مه 2014

با سلام دوست عزیز استفاده نرم افزار اکسل با توجه ورژن نرم افزاری (مثلا 2003 یا 2013) و نیز مشخصات سخت افزاری مورد استفاده محدودیت‌هایی دارد که جهت اطلاع از آنها توصیه میکنم این صفحه و این صفحه ا مطالعه بفرمایید.

با مطالعه صفحات یادشده مشخص می‌گردد دست یابی به نقط ماکزیمم کارایی در نرم افزار اکسل نیازمند داشتن سیستم سخت افزاری مناسبی است که متاسفانه در اکثر شرکتها و یا منازل سیستمهای مورد استفاده فاقد آن مشخصات هستند. ضمن اینکه برخی از محدودیتهای نرم افزار اکسل ناشی از محدودیتهای برنامه نویسی است که ناگذیر به پذیرش آن هستیم.

HMA

در تصدیق مطلب شما باید عرض کنم بله در صفحات فوق شرکت microsoft عنوان نموده است نرم افزار اکسل بیش از 10.000 هزار ایتم را در filter drop-down lists نمایش نخواهد داد البته در اکسل 2003 حداکثر 1.000 رکورد نمایش داده میشد. در حقیقت زمانی که شما جدول داده‌هایی با بیش از 10.000 رکورد را در هر فیلتر نمایید با پیام Not all items shiwing مواجه خواهید شد و درصورت کلیک کردن روی آن عبارت This field has more than 10.000 itens .only the first 10.000 items are displayed نمایش داده خواهد شد.

ولی این محدودیت چه تاثری بر کار شما دارد ؟ - با توجه به اظهارات شما مشخص است با یک جدول نسبتا حجیم روبرو هستیم اما اگر از اکسل 2010 و یا 2013 استفاده کنید (مشروط به استفاده از یک کامپیوتر با سیستم سخت افزاری مناسب) با استفاده ازکادر جستجو Search بدون هیچ مشکلی (البته ممکن است فایل اکسل نسبتا کند به نظر آید) میتوانید روی این داده‌ها کار کرده و رسیدگی یا بررسی تحلیل خود را انجام دهید.

HMA

در صورتی که از ورژنهای قدیمی تر اکسل استفاده میکنید برای رسیدن به این هدف در PivotTable میتوانید با کمی خلاقیت اعداد را به دو یا بیش از دو دسته بشکنید. و یا تعریف یک Table و استفاده از Value Filters کارهای خود را پیش ببرید.

HMA

آقای اسمعیلی امیدوارم مطالب فوق در رفع مشکل شما موثر باشد، با توجه به اینکه گزارش اسناد درجریان وصول مزبور را در اختیار نداریم سعی گردید راه حلهای عمومی عنوان شوند، اگر خلاصه‌ای از 10 سطر ابتدای گزارش یادشده را به انضمان توضیح روش رسیدگی خود را در اختیار تالار قراردهید احتمالا دوستان راه حلهای دیگری نیز به شما ارائه نمایند.

آخرین ویرایش 26 اوت 2014

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 17 مه 2014

با سلام و تشکر از حسن همکاری که با بنده داشته اید. من سعی کردم چند سطری از فایل مورد نظرم را برایتان در پاسخ ارسال کنم ولی گزینه که امکان اتچ کردن فایل را در پاسخ جواب شما داشته باشد را پیدا نکرده ام. با عرض معذرت لطفاً ابتدا راهنمایی بفرمایید بنده چگونه باید فایل را برایتان ارسال کنم . ضمناً ناگفته نماند که راهنمایی های شما دوست بزرگوار، کمک به فایلهای نمونه فایلی که مدنظر من می باشد ،اما با حجم کمتر، بوده است که جا دارد از شما دوست گرامی تشکر کنم. با تشکر

آخرین ویرایش 26 اوت 2014

به نام خداوند جان و خرد

0
admin این مطلب رو نوشت. 18 مه 2014

با سلام

دوست عزیز از همکاری شما بابت ارسال فایل تشکر میگردد، متاسفانه در حال حاضر تالار موسسه امکان آپلود(upload) فایل ندارد ولی میتوانید فایل خود را با استفاده از مراکز آپلود عمومی مثل tinypic به اشتراک بگذارید.

روش کار با این مرکز آپلود ساده است و کافی است در صفحه بازشده روی کلید choose File کلیک کنید و فایل خود را به آن بدهید و نهایتا روی کلید UPLOAD NOW کلیک کنید.

ضمن اینکه رفع مشکل محدودیت در نمایش 10،000 سطر اول است راه حلهای متفاوتی دارد که در پست قبلی عمومی ترین راه حلها بیان شد که اگر درست بکاربرده شودند مشکل فوق را رفع خواهد نمود البته به احتمال زیاد با دیدن فایل شما راه حلهای دیگری نیز به ذهن کاربران خطور خواهد کرد.

آخرین ویرایش 26 اوت 2014

به نام خداوند جان و خرد

261 نفر از 625 عضو ما 1162 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.