ضرورت تشکیل کارگروه آموزش و تحقیقات

1
100631 این مطلب رو نوشت. 21 مهر 1393

سلام و روز همگی خوش
فکر می کنم بد نباشه اگر مباحث مطرح شده از جانب جناب آقای شکری، جناب آقای نریمانی و همکاران طی جلسات گذشته را در ارتباط با ضرورت تشکیل این کارگروه به صورت خلاصه مرور کنیم و سعی کنیم اون رو در قالب مدل ADKAR بررسی کنیم:
(Awareness)- آگاهی از ضرورت ایجاد این کارگروه:
1. با توجه به رشد کمی موسسه و در نتیجه پرمشغله تر شدن مدیران و همکاران، تشکیل این کارگروه کمک می کنه تا مسائل روز حرفه و دغدغه های مدیران و همکاران، که خود فرصت درگیر شدن با آن ها را ندارند، در این کارگروه بررسی بشه و نتیجه مطالعات و تحقیقات به عمل آمده به شکل مدون و قابل استناد و اعتماد در اختیار موسسه قرار بگیره.
2. این روش که هر فرد خود به دنبال مطالعه و تحقیق در ارتباط با مسائل ضروری حرفه باشد برای همه امکان پذیر نیست، چراکه با توجه به مشغله بالا و نبود زمان کافی، این مطالعه و تحقیق در درجه دوم یا چندم اهمیت برای هر فرد قرار می گیرد. نبود زمان کافی، یعنی نبود مطالعه و تحقیق کافی، در نتیجه عدم قابلیت اتکا به دانش فردی و نرسیدن به نتیجه قطعی در مورد دغدغه های حرفه ای.
3. از طرف دیگر، مطالعه و تحقیق فردی لزوماً به ارتقای دانش سازمانی (که از مسائل مهم موسسه ای در اندازه موسسه ماست) کمک نخواهد کرد. اینکه فردی در زمینه ای از مسائل حرفه به سطحی از دانش رسیده است، لزوماً این امکان را فراهم نمی کند که تمام اعضای سازمان، در زمان ضرورت، بتوانند از این دانش بهره مند شوند. با تشکیل کارگروه، نتیجه مطالعات و تحقیقات به عمل آمده به شکل مستند و مدون در اختیار موسسه قرار می گیرد و می تواند نقطه ارجاعی برای تمام اعضای سازمان باشد.
(Desire)- اشتیاق
1. در حال حاضر گروهی که مشتاق مطالعه و تحقیق در ارتباط با مسائل حرفه هستند کنار هم جمع شدند و این انگیزه رو دارند که از امکاناتی که موسسه در اختیار ایشان قرار می دهد در جهت برآورده ساختن نیازهای مطالعاتی موسسه استفاده کنند.
2. تشکیل کارگروه به اعضا این امکان رو می ده که به طور مستمر با مسائل روز حرفه در ارتباط باشند و این خود فرصتی است برای اینکه دانش خود رو بروز نگه دارند. از آنجا که تمام اعضا به میل خود در این کارگروه عضو شدند، فعالیت هایی که در اینجا انجام می دهند، با دلایل شخصی ایشان برای عضویت در این کارگروه تضادی نخواهد داشت.
3. این همکاران این فرصت رو دارند که علاوه بر کسب تجربه از طریق فعالیت روزمره خود در حیطه حسابرسی، راه های دیگری برای کسب تجربه حرفه ای، کار گروهی و فراگیری عملی روش تحقیق را نیز تجربه کنند.
(Knowledge)- دانش
1. افراد حاضر در کارگروه، علاوه بر امکان اتکا بر دانش و مطالعات شخصی، از دانش اساتید و مشاورانی که موسسه از ایشان دعوت به همکاری می کند نیز بهره مند خواهند شد.
(Ability)- توانایی
1. در حال حاضر موسسه به حدی از رشد کمی و کیفی رسیده که بتونه منابع و ارتباطات مورد نیاز برای انجام تحقیقات رو در اختیار افراد کارگروه قرار بده.
2. عضویت در این کارگروه ممکن است در اوقات پرترافیک کاری انرژی مضاعفی از اعضا طلب کند، که اجتناب ناپذیر است، ولی با هماهنگی به عمل آمده با مدیران، سعی می شود همکاری لازم با ایشان به عمل آید.
(Reinforcement)- تثبیت
...

آخرین ویرایش 21 مهر 1393

f.ahmadlou

5 نظرات
0
100631 این مطلب رو نوشت. 21 مهر 1393

می بخشید که پست اول اینقدر طولانی شد... سعی کردم صحبت های دیروز و همینطور جلسات قبل رو تا حدی جمع بندی کنم، هرچند شاید بهتر بود قبل از شروع به بحث در ارتباط با انتخاب موضوع، این عنوان تشکیل می شد و در ارتباط با ضرورت تشکیل این کارگروه بحث می شد، به هرحال، هنوز هم دیر نشده.

لطفاً، مواردی که برای تکمیل هر بخش به نظرتون می رسه عنوان بفرمایید و یا اگر حس می کنید بخشی نیاز به اصلاح دارد مطرح بفرمایید.

آخرین ویرایش 21 مهر 1393

f.ahmadlou

0
M.H. Jokar این مطلب رو نوشت. 05 آذر 1393

با درود فراوان

ابتدا به ساکن می بایست بابت پدید آمدن این انجمن در مؤسسه از طرز فکر روشن و رو به رشد مدیران و تصمیم گیران مؤسسه تشکر کنم . به نظر من وجود چنین تشکل های تخصصی در هر مجموعه ، سبب ارتقای موضوع فعالیت مجموعه خواهد شد مخصوصا" که چکیده و نتایج آن در تالار برای همگی به اشتراک گذاشته می شود . بنده علی رغم عدم عضویت در این تشکل حرفه ای ، روزانه شاهد آثار آن در کل مجموعه هستم .

با سپاس فراوان

محمد حسین جوکار

0
100769 این مطلب رو نوشت. 06 آذر 1393

ببخشید ما چکیده و نتایجی را نمی بینیم یا موضوع نامرئی است یا ما پیر شده ایم نمی بینیم

طه احمدزاده

0
100631 این مطلب رو نوشت. 17 آذر 1393

خوب، جناب آقای احمدزاده درست می گن، هنوز چکیده یا نتیجه ای قطعی از مباحث مطرح شده در کارگروه به صورت مدون روی صفحات تالار قرار نگرفته...
با این وجود، بخشی از مطالبی که در تالار مطرح شدند، در راستای مباحثی بودند که در کارگروه مطرح شدند و تا حدی مورد بحث قرار گرفتند... این مباحث در اینجا مطرح شدند تا هم اعضای کارگروه بتونن نظراتشون رو بهتر با هم به اشتراک بگذارند و هم سایر همکاران با این مباحث آشنا بشن و در صورت تمایل نظراتشون رو مطرح کنند.
از طرف دیگه، با وجود اینکه پیش از تشکیل کارگروه هم همکارانی، نظیر آقای کرم خانی و آقای احمدزاده، در تالار فعال بودند، ولی بخشی از همکاران هم پس از معرفی تالار در کارگروه به اون پیوستند و سعی کردند همکاران دیگر رو هم با اون درگیر کنند... این خودش یک نتیجه عملیه کوچیکه ...
به هر حال، امیدوارم بتونیم چیکده و نتایجی از فعالیت کارگروه و مباحث مطرح شده در اون ارائه کنیم تا همه همکاران قادر به مشاهده اون باشند :)

آخرین ویرایش 17 آذر 1393

f.ahmadlou

0
100557 این مطلب رو نوشت. 18 آذر 1393

سلام
فکر نمیکنم برای شرکت در جلسات کارگروه آموزش و تحقیق محدودست خاصی وجود داشته باشد جز اشتیاق همکاران، یعنی همکارنی که دوست دارد در رابطه با موضوعات مرتبط با حرفه تحقیق (ترجیحا تحقیقات تیمی) نمایند و فکر می‌کنمد با استفاده از هوش و تلاش جمعی زودتر به نتیجه خواهند رسید تا هوش و تلاش فردی، می‌تواند با خانم احمدلو تماس گرفته تمال خوذ را به شرکت در جلسات کارگروه را بنماید. در حال حاضر قاعده خاصی برای حضور"عضویت" در کارگروه رسما اعلام نگردیده اما پیش بینی می‌کنم در آینده نزدیک چنین اتفاقی خواهد افتاد.
جلسات کارگروه با معمولا روزهای یک شنبه و یا چهار شنبه دایر می‌گردد و آقای شکری، خانم احمدلو و حدودا 10 نفر از دیگر همکاران در جلسات حضور دارند. فکر میکنم در حال حاضر محوریت موضوع جلسات را مدیریت منابع انسانی "Human resource management" در حسابرسی است البته منظورم حسابرسی منابع انسانی "Auditing the Human Resources" نیست که امیدوارم در آینده نزدیک به این مبحث نیز پرداخته شود.

مباحت کارگروه محدود به مدیریت منابع انسانی نست و به مباحص دیگری نیز می‌پردازد که ذکر همه آنها در این مختصر نمی‌گنجد لذا امیدوارم دوستانی که مایل به انجام پژوهش و تحقیق دارند با حضور و همکاری با دیگر همکاران در رشد و شکوفایی موسسه و خود قدمهای موثری بردارند.
از انجایی که خانم احمدلو مسئولیت دیری کارگروه را عهده دار هستند امیدوارم فرصت یابند و نسبت به تکمیل و یا اصلاح این پست، اظهارنظر نمایند.

samir karamkhani


273 نفر از 920 عضو ما 1216 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.