سوال add in اکسل acl

0
mehrdad7 این مطلب رو نوشت. 15 آذر 1393

با عرض سلام کسی با add in اکسل acl کار کرده من این add in دانلود کردم و نصب کردم ولی کار کردن باهاش سخت در ضمن منبع اموزش فارسی براش پیدا نکردم ؟ توضیحات : این برنامه در اکسل نصب میشه و مثل data mining دنبال الگو میگرده شما میتونید بهش الگو بدید و اون کل داده با الگو مطابقت میده اگه شباهت پیدا کنه اونارو طبقه بندی میکنه و میتونیم الگو تقلب داخل حسابها پیدا کنیم اینم لینک دانلود http://www.acl.com/solutions/products/acl-add-in-for-excel/ هرکس با برنامه اشنایی داره لطفآ نحوه کار کردشو به اشتراک بذاره ؟

پروردگارا ببخش مرا که آنقدر حسرت نداشته هایم را خوردم ، شاکر داشته هایم نبودم . . .

8 نظرات
1
100557 این مطلب رو نوشت. 16 آذر 1393

سلام

این افزونه که نسخه 1 آن در به صورت رایگان در دسترس قرارداد توسط شرکت ACL تهیه شد و بیشتر برای افزایش تعامل میان نرم افزهای شرکت ACL با مجموعه آفیس و نیز ارتباط با پایگاه داده‌های نرم افزارهای حسابداری است. البته با توجه رایگان بودن این افزونه به نظر می‌رسد ساخت آن یکی از سیاستهای تبلیغاتی شرکت ACL باشد.

همان طور که شما عنوان کردید این افزونه برای داده کاوی "data mining" کاربرد دارد.

اگر به دیگر نرم افزارهای شرکت ACL دسترسی نداشته باشید با نصب این افزونه امکانات محدودی به اکسل اضافه می‌شود که با خود اکسل نیز قادر به انجام آن هستید منتهی با صرف زمان بیشتر از جمله اخد گزارشات آماری بخش Summarize و یا نمونه گیری تصادفی و ....

اما درصورتی که از دیگر نرم افزارهای شرکت ACL استفاده می‌کنید می‌تواند با نصب این افزونه سرعت انتقال اطلاعات را از اکسل به نرم افزار با اطمینان و سرعت بیشتر انجام دهید که مسلما برای کاربران دیگر نرم افزارهای شرکت ACL یک راهکار عالی است.

در رابطه با آموزش این افزونه فکر نمیکنم کار با آن خیلی سخت باشد اما برای بخشهایی مستقل این افزونه راهنمای مختصری در تالار قرار خواهم داد.

آخرین ویرایش 16 آذر 1393

samir karamkhani

0
mehrdad7 این مطلب رو نوشت. 16 آذر 1393

ممنون بابت راهنمایی

میخواستم بدونم اکسل یه افزونه به نام "data mining" داره ایا از لحاظ کارکرد فرقی با افزونه acl داره یا نه ؟

ایا با تحلیل هلی اماری میشه تقلب در حسابها کشف کرد در ضمن افزونه در اکسل هست که بتونه متن کاوی بکنه؟

مثلآ :

چند ماه پیش که حسابرسی یه بانک با تعدادی شعبه ان شروع کردم سه تا لیست اکسل از تمام شعبه ها داشتم :

1- اکسل شامل نام اشخاصی که تو اون بانک سپرده گذاری (انواع سپرده ها) کردند و سایر اطلاعات ریالی

2- فایل شامل نام اشخاصی که تسهیلات (انواع تسهیلات)دریافت کردند و سایر اطلاعات ریالی

3- فایل شامل نام و مشخصات کارکنان و کارمند اون بانک

من میخواستم لیست 3 رو با دو لیست اول مقایسه کنم و موارد مشترک مشخص کنم یعنی بفمم که کارمندان این بانک و خانواده های انها چه مقدار سپرده گذاری کردند و چه مقدار وام (تسهیلات) گرفته اند؟

آخرین ویرایش 16 آذر 1393

پروردگارا ببخش مرا که آنقدر حسرت نداشته هایم را خوردم ، شاکر داشته هایم نبودم . . .

0
100557 این مطلب رو نوشت. 16 آذر 1393

سلام
برای "data mining" که در زبان فارسی داده کاوی ترجمه شده افزونه ها و نرم افزارهای زیادی هست برای داده کاوی برنامه نویسی شده است از جمله افزونه زیر Microsoft SQL Server 2012 SP1 Data Mining Add-ins for Microsoft Office که از اینجا قابل دریافت است. نرم افزار اکسل خود یک نرم افزار داده کاوی است اما با استفاده از چنین افزونه‌هایی قابلیتها و کارایی بیشتری خواهد یافت


ضمن اینکه بتوجه به توضیحاتی که دادید به نظرم مشکل شما را بتوان با Power Pivot و یا Power query رفع کرد. شما میتوانید با استفاده از Power Pivot و یا Power query دو ویا چند جدول را به یکدیگر ارتباط داده و اطلاعات از آنها گزارش دلخواه خود را به صورت query ایجاد کنید.

در خصوص پرسشتان نیز باید عرض کنم افزونه data mining، Power Pivot، Power query و Table Analysis Tools for Excel و برخی دیگر از افزونه ها که عمدتا رایگان هستند امکانات جالب و کاربردی تری به نسبت با افزونه ACL دارند البته ممکن است در نسخه های بعدی ACL نیز به امکانات افزونه خود بی افزاید.
برای مطالعه data mining نیز کتابهای زیر پیشنهاد می‌گردد.

data mining in excel EN PDF
SQL Server 2012 Data Mining Datasheet EN PDF

در رابطه با کشف تقلب نیز توصیه می‌کنم کتابهای زیر را مطالعه نمایید: روش انجام صحیح داده کاوی به زبان فارسی

دوست عزیز موسسه حسابرسی هوشیار ممیز کتابی تحت عنوان راهکارهای بانکداری متمرکز با محوریت ارزیابی امنیت و کنترلها دارد که فکر میکنم مطالعه آن برایتان خالی از نکات آموزنده نباشد.

آخرین ویرایش 19 آذر 1393

samir karamkhani

0
mehrdad7 این مطلب رو نوشت. 18 آذر 1393

با عرض سلام خدمت دوست عزیز

ممنون بابت راهنمایی تون ولی من انقلاب رفتم این کتاب پیدا نکردم اسمی از انتشارات دارید بدید که تهیه کنم

پروردگارا ببخش مرا که آنقدر حسرت نداشته هایم را خوردم ، شاکر داشته هایم نبودم . . .

0
100557 این مطلب رو نوشت. 18 آذر 1393

سلام

مسئولیت چاپ و نشر کتاب مزبور با انتشارات فرانما به نشانی تهران خسابان آزادی، تقاطع رودکی، کوچه رامسر، پلاک 1 تلفن 665774693 است

البته اگر موسسه از کتاب یادشده موجودی داشته باشد فکر میکنم با هماهنگی مدیر و یا سرپرست ارشد خودتان بتوانید یک نسخه از آن را دریافت کنید.

samir karamkhani

0
mehrdad7 این مطلب رو نوشت. 19 آذر 1393

یعنی تو موسسه ما هم مدیرامون و سرپرستامون این کتاب رو دارند ؟

پروردگارا ببخش مرا که آنقدر حسرت نداشته هایم را خوردم ، شاکر داشته هایم نبودم . . .

0
100557 این مطلب رو نوشت. 20 آذر 1393

سلام
ببخشید من فکر می کردم از دوستان و همکاران شاغل در موسسه حسابرسی هوشیار ممیز هستید در پاسخ به پرسشتان باید عرض کنم ممکن است همکاران شما نیز کتاب را در اختیار داشته باشند که به احتمال زیاد به رایگان تحصیل ننموده‌اند.
ضمن اینکه در رابطه با ACL اخیرا کتابی با نام راهنمای استفاده از نرم‌افزار حسابرسی ACL ترجمه علی جنابی با همکاری زینب سادات میرهادی توسط شرکت اسپیرو انتشار یافته است، با توجه به اینکه آقای جانبی نمایندگی نرم افزار ACL را در ایران دارند باید منبع مناسبی برای مطالعه و یادگیری باشد.البته خودم همین امروز به لطف آقای شکری متوجه وجود این کتاب شدم و از محتوای کتاب بی اطلاع هستم که ولی در اولین فرصت نسبت به تهیه آن اقدام خواهم کرد.

در خصوص حسابرسی بانکها نیز ضمن پیشنهاد مجدد کتاب راهکار بانکداری متمرکز، مطالعه کتاب حسابرسی داخلی، خدمات اطمینان بخش و مشاوره ترجمه علی کمالی زارع با همکاری دکتر حسین کثیری و بهمن زندیه

و همچنین کتاب راهنمای شناخت و ارزیابی اثربخشی سیستم کنترلهای داخلی - درسطح سازمان ترجمه دکتر حسین کثیری – عضو محترم انجمن حسابرسان داخلی ایران

خیلی مفید خواهد بود.

آخرین ویرایش 15 بهمن 1395

samir karamkhani

0
mehrdad7 این مطلب رو نوشت. 20 آذر 1393

ممنون بابت راهنمایی تون

نرم افزار حسابرسی acl دانلود

اموزش جزیی از acl دانلود

درست میگفتید تمام این کارا را با اکسل و قابلیت میشه انجام داد فقط یه کم خلاقیت میخواد

پروردگارا ببخش مرا که آنقدر حسرت نداشته هایم را خوردم ، شاکر داشته هایم نبودم . . .


272 نفر از 990 عضو ما 1217 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.