بحث حول تحقیق کارگروه (سودمندی گزارشات مالی)

0
va.b این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

با سلام خدمت همکاران عزیز،

از شما خواهشمندم که نظرات، انتقادات و پیشنهادات مربوط به تحقیق کارگروه (و نه انتخاب موضوع) را در این تاپیک بیان کنید.

37 نظرات
0
100769 این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

با سلام

برای بنده هنوز اهمیت و ضرورت انجام تحقیق روشن نشده است خواهشا طرح پزوهشی تهیه نموده و آنرا در اختیار کارگروه قرار دهید. چون با این توصیف که مدارک زیادی در دست داریم نمی توان گفت که نتایج تحقیق ما نسبت به سایر پژوهش ها بهتر است. از نظر بنده اگه مبنای انجام پژوهش، موضوع انجام شده در امارات متحده عربی باشد کاملا راه اشتباهی هست

مضافا بر ارائه طرح پژوهش تاکید می شود

طه احمدزاده

0
va.b این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

پیشنهاد می کنم که دوستان نیز در ADKAR کردن موضوع ما را یاری کنند. فکر می کنم که بهتر است مرحله به مرحله پیش برویم و اگر نظری در رابطه با هر مرحله دارید، لطفا آن را ذکر کنید.

موارد ADKAR در رابطه با موضوع سودمندی گزارشات مالی:

Awareness (آگاهی از نیاز به تغییر): خود را به عنوان یک سرمایه گذار در بازار بورس فرض کنید. آیا می توانید تحلیل بنیادی را بر مبنای اطلاعاتی که شرکت ها در سامانه کدال منتشر می کنند اجرا کنید؟ من به عنوان یک سرمایه گذار حقیقی و نه یک حسابرس اعتقاد دارم که این اطلاعات کافی نیستند (البته شخصا ادعا ندارم که یک تحلیلگر حرفه ای هستم). دلایل نزول شاخص بورس در 9 ماه اخیر چه می باشد؟ چرا خیل عظیمی از سرمایه گذاران که از این افول متضرر شده اند توان پیش بینی این شرایط را نداشته اند؟ دلیل تعدیلات منفی مکرر در پیش بینی سود عملکرد شرکت ها چیست؟

آیا زمان آن نرسیده که از خودمان بپرسیم آیا گزارشات شرکت ها اطلاعات حیاتی و کلیدی در تصمیم گیری ها را برای ما فراهم می کنند؟ از همکاران عزیز خواهشمندم نظرات خود را نه فقط در جهت به چالش کشیدن موضوع تحقیق، بلکه در جهت اصلاح و بهبود نحوه عملکرد نیز اظهار کنند.

آخرین ویرایش 05 مهر 1393

1
100769 این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

همکار عزیز بنده در پی به چالش کشیدن موضوع نیستم برای بقالی سرکوچه هم روشن است که اطلاعات مالی بایستی راهنمای سرمایه گذار در بازار باشندشما می خواهید سودمندی گزارشات مالی را ارزیابی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دیگه زمان آن گذشته اینکه بازار ایران در طی 9 ماه گذشته سقوط داشته چیز عجیب و غریبی نیست چرا که قبلا صعود آن در پی جریانات سیاسی و نوسانت رو به پایین نرخ ارز و سقوط یکباره طلا چندان خوشایند نبود و تنها ابزار تبلیغات در جراید بود. آیا بازار بورس ایران کارآ است تا ما بدنبال سودمندی اطلاعات روانه شده به آن باشیم؟؟؟ دستگیری بابک زنجانی چقدر بر سقوط بازار تأثیر گذاشت؟؟؟؟/

طه احمدزاده

0
va.b این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

اتفاقا موضوعاتی که شما مطرح کردید هم می تواند ما را در انجام بهتر این تحقیق یاری برساند. اینکه چرا بازار ایران کارا نیست؟ آیا دلیل این موضوع در مناسب نبودن گزارشات مالی است؟ یا اینکه چرا بازار ایران بیشتر تحت تاثیر جریانات سیاسی است؟ و چرا سرمایه گذاران ترجیح می دهند که به جای تحلیل بنیادی رو به تصمیمات احساسی بیاورند؟ آیا این به خاطر غیر قابل اتکا بودن گزارشات شرکت ها است؟ عدم کفایت افشا در گزارشات باید ابتدا محرض شود تا در مراحل بعدی، دلیل این همه تاثیرات غیر مالی و سیاسی بر روند بازاررا جویا شویم.

مجددا مشتاق هستم تا نظرات سازنده شما همکاران عزیز را در این باب جویا باشم.

1
100769 این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

سازمان بورس و اوراق بهادار تهران تنها یک نهاد ساختار سازی شده است و در مقایسه با بورسهای جهان، کوپن فروشی بیش نیست. سهام کدام شرکت آزادانه در سطح وسیعی فروخته میشود؟ تا در خصوص کارا بودن و اینکه تحلیلهای مالی بتواند کار ساز واقع شود اغلب تحقیقات انجام شده در ایران بر پایه قیمت و بازده سهام نتیجه ای عکس داده چون ما اقتصاد درست و حسابی نداریم

اعداد و ارقام مندرج در کدام صورت درست و قابل اتکا و مربوط هستند؟

طه احمدزاده

0
va.b این مطلب رو نوشت. 06 مهر 1393

حق با شما است، تمام این مشکلات وجود دارد و ما قصد داریم به بهبود این موضوع در صورت توان کمک کنیم. بورس های دیگر جهان هم از ابتدا دارای ساختار مناسب و پیشرفته امروزی نبودند. بنده به عنوان کوچکترین عضو کارگروه تنها قصد یادآوری بعضی مسائل را به دوستان دارم و به هیچ وجه قصد ندارم چیزی را به دوستان یاد بدهم. من حس می کنم دوستان انجام این تحقیق را بیهوده می دانند، ولی اگر این تحقیق کارآمد باشد، می تواند کمک زیادی به بهبود اوضاع کنونی کند. تمام این مسائلی که شما (آقای احمد زاده) می فرمایید، به نوعی مبحث Desire از ADKAR را تشریح می کند. حتی اگر ما دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری نکنیم، بورس در نهایت به این سمت خواهد رفت که صدای سرمایه گذاران در خواهد آمد، یا حداقل اوضاع کنونی (عدم جذب سرمایه جدید توسط بازار) تشدید خواهد شد. من فکر می کنم تمام این مسائل به دلیل عدم اطمینانی است که در بازار به وجود آمده است.

2
100769 این مطلب رو نوشت. 06 مهر 1393

جناب بهرامی بنده اصرار بر این ندارم که موضوع بیهوده است بلکه مشکل بنده اینست که تمامی مجامع حرفه حسابداری در دنیا بر مفید بودن و سودمندی اطلاعات حسابداری در ارزیابی سهام اشاره داشته اند از جمله میتوان به موضوعات تحقیقی در خصوص قدرت سود عملیاتی در برابر جریانات نقدی از این بعد مراجعه کرد. موضوع جنابعالی موضوع بدی نیست ولی حتی اگه به نتایج خوبی هم منجر شود کاری نمی تواند بکند چون اقتصاد ما بیمار است حرفه حسابداری در ایران بیش از هر جای دنیا تنها یک ابزار بازی است لذا اطلاعات حسابداری تنها جنبه قانونی دارد و به صورت اجباری افشا می شوند. لذا بنده پیشنهاد میکنم بورس یا هر موضع دیگر مرتبط حرفه را با کشورهای آسیایی مقایسه کنیم که از ما بالاتر هستند و سپس هرگونه خلع مشاهده را از طریق پیشنهادات تحقیق به اطلاع عموم برسانیم.

طه احمدزاده

0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 08 مهر 1393

سلام خدمت همکاران عزیز . جناب احمدزاده تمامی صحبت های شده کاملا درست است ولی مطالبی هم که به دنبال گرفتن این تحقیق میتواند داشته باشد شاید تا حدی جالب باشد . اصلا به قول شما میتوان فهمید که این اقتصاد بیمار ما چقدر مریض است ؟؟!! :) و یک موضو ع در نظر بگیریم که ما فعلا نمیخواهیم موضوع را به اقتصاد بسط و گسترش بدهیم شاید اول میزان امار گیری مفید بودن و سودمندی گزارشات مطرح باشد بعد در مراحل بعد به این فکر باشیم که ایا راه حلی با وجود اقتصاد بیمار هست یا خیر؟

باتشکر

0
100769 این مطلب رو نوشت. 08 مهر 1393

سرکار خانم عسگری با سلام فقط شما به بنده بگویید آیا با یک پرسشنامه در طیف 5 سطحی می شود نظر مناسبی در خصوص مفید و سودمند بودن ارائه داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من نگفتم که اقتصاد بیمار است برای آن نسخه پیچی براش بکنیم، بلکه بنده نظرم اینست این تحقیق راهی به پیش نمی برد از همه مهمتر ما واحد تحقیق و توسعه موسسه هستیم نه کلاس روش تحقیق

طه احمدزاده

0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 08 مهر 1393

درست است که واحد تحقیق و توسعه موسسه هستیم ولی از اصول و روش هایی مانند روش تحقیق و ADKAR در جهت پیشبرد تحقیق استفاده میکنیم . در ضمن هم مطمئنا جوابی که از پرسشنامه بدست می اید شفافیت کامل در جهت مفید و سودمند بودن گزارشات را نمیدهد ولی این موضوع در همه تحقیق ها و مسایل دیگر است چراکه هیچ چیز در این دنیا مطلق کامل نیست .پس نتیجه تحقیق هم نسبی می باشد. با توجه به شایستگی جنابعالی و تحصیلات و تجربیات شما هرگونه پیشنهادی بابت موضوع تحقیق دارید یا تغییر موضوع میشود روی ان فکر کرد چرا که بنده اصرار خاصی صرفا به این موضوع ندارم و مخالفتی هم ندارم. ولی بعد از گذشت حداقل یک ماه از شروع کارگروه بهتره که هر چه سریعتر موضوع تحقیق انتخاب شود.

باتشکر

1
100769 این مطلب رو نوشت. 08 مهر 1393

خوب بنده با موضوع تحقیق مخالفتم از آن جهت است که موضوع خیلی پیش پا افتاده است با گذری بر تئوری اقتضایی که بر این امر واقف هستند هر سیستم یا ساختاری باید متناسب با شرایط و موضوعیت آن ارگان و سازمان و حتی کشور باشد آیا یک مقاله سطح پایین امارات متحده آنچنان اهمیت دارد که ازش دفاع کنیم اصلا امارات متحده در چه سطح از حسابداری هست؟

پیشنهاد بنده برای موضوع تحقیق:

چرا موسسات حسابرسی روز به روز رو به ازدیاد هستند؟ چرا بازار حسابرسی ایران اینقدر متمرکز است؟ چرا حق الزحمه حسابرسی در کشور متناسب با حجم کار متحدالشکل نمی باشد؟ مشکلات حرفه ما اینها هستند نه سودمندی گزارشات حسابداری. یادمان نرود انجام اینجوری تحقیقات وظیفه حسابداران است که در راستای ارتقای سطح گزارشاتشان قدم بردارند نه ما، حرفه ما مشکلات فراوانی دارد اول خود را حل کنیم بعدا سراغ طرف مقابل برویم. آینه را سمت خودمان بگیرم

آخرین ویرایش 09 مهر 1393

طه احمدزاده

0
B.nikravanfard این مطلب رو نوشت. 09 مهر 1393

سلام.
من از ابتدا با نظر آقای احمد زاده در خصوص موضوع انتخاب شده موافق بودم. از نظر من هم این موضوع، جدید و شاید پخته نیست و به خصوص روش آماری استفاده شده در این مقاله نمی تواند پاسخ های معتبری به ما بدهد و روایی کمی هم دارد.
حتی اگر این موضوع از تمامی جهات بی عیب باشد، با توافق اعضا حاصل نشده، و تا جایی که در خاطرم هست از جلسه دوم انتخاب شد، بدون اینکه در مورد موضوع به اندازه کافی مطالعه شود و جوانب آن سنجیده شود، صرفا به این دلیل که یک مقاله آماده و ترجمه شده بود. یا شاید هم بحثها انجام شد و اعضا متقاعد شدند و ما در جریان نیستیم.
در هر صورت من شخصا با استاد در این خصوص صحبت کردم و استاد اشاره کردند که هدف ما استفاده از این موضوع به عنوان نقطه شروع است و ما موضوع را بر اساس شرایط و عوامل دیگر بسط می دهیم. شاید در این صورت این موضوع پخته تر، کاربردیتر، جدیدتر و معتبرتر باشد، شاید هم نه.
به هر حال اگر قرار است همچین موضوعی انتخاب شود، بهتر است از همین حالا مسیر را مشخص کنیم که در آخر نتیجه تحقیق ما یک کار تکراری نباشد.
بهتر بود انتخاب نهایی موضوع نیز با حضور کلیه اعضا انجام شود تا همه به موضوع ایمان داشته باشند. چون کار تیمی نیاز به همکاری و همدلی دارد و نه یک سری مخالف و موافق.
موضوعات مطرح شده آقای احمدزاده هم به نظر من جالب و کاربردی هستند و می توانند مرتبط تر باشند.

آخرین ویرایش 09 مهر 1393

0
100769 این مطلب رو نوشت. 09 مهر 1393

اگه این موضوع بعنوان نقطه شروع تلقی می گردد و سرآغازی برای آشنایی بیشتر همکاران جهت انجام تحقیق می باشد پس مجری و هماهنگ کننده کارگروه بایستی چشم انداز(به چه می خواهیم برسیم) و رسالت(فلسفه وجودی ما چیست) مشخص شود و به صورت مکتوب و یا شفاهی به کار گروه اعلام گردد.

طه احمدزاده

0
B.nikravanfard این مطلب رو نوشت. 09 مهر 1393

بله طوری که من متوجه شدم، این موضوع برای شروع کار و یادگیری همکاران از روش تحقیق است. و قرار است طوری بسط داده شود که متفاوت با کارهای پژوهشی باشد که در زمینه سودمندی گزارشگری صورت گرفته. اما همانطور که اشاره کردم، بهتر است که از ابتدا برنامه ریزی شود تا به نقطه ای که سایرین رسیدند، نرسیم.

0
100769 این مطلب رو نوشت. 09 مهر 1393

خوب بالاخره یک نفر نظر موافق دادند من هم از اول همین را می گوییم که اگه کار ما متفاوت است طرح پژوهشی را ارائه کنند و در قسمت ضرورت و اهمیت انجام پژوهش همگان را متقاعد سازند

طه احمدزاده

0
100557 این مطلب رو نوشت. 11 مهر 1393

سلام
این تاپیک سبز شد یعنی جنگ امتیازهای مثبت و منفی راه انداخته اید! البته sh.asgar در حال حاضر با 1+ دارای امتیاز هست. لطفا امتیازها رو بر اساس حب و بغض ندهید
چرا اعضای محترم کارگروه در ابتدای گفتگوها به عوض همفکری و همکاری و تبادل نظر سعی در اثبات و یا دفاع از نظرات خود دارند، فلسفه و فیزیک در برخی نکات باهم مشترک هستند که یکی از آنها این است که هردو بر این باور هستند که یک کل چیزی بیشتر از اجزای تشکیل دهنده آن است. ایا کارگروه یک کل است یا چند من؟

آقای بهرامی قرارنیست ترجمه شما را چکشکاری کنیم، ترجمه شما در بهترین شرایط میتواند یک نمونه از تحقیقات و ترجمه‌هایی باشد که تحقیق فعلی کارگروه با آن همراستا است لذا از شما خواهش میکنم بی جهت در مقام دفاع از ترجمه خود بر نیایید چون مخالفت دیگران را برمی‌انگیزد.
ضمن اینکه برخی دوستان در جلسه قبل شخصا ابراز تمایل به همکاری در تحقیق نموده‌اند و عملا وظایفی را بر عهده گرفته‌اند! لذا به نظر می‌رسد برخی از دوستان مایل به انجام تحقیق بوده‌اند یا درگیر تعارف و ... شده‌اند
همانطور که B.nikravanfard عنوان کردند ، این موضوع برای شروع کار و یادگرفتن شیوه‌ها و روشهای تحقیق است. البته واقف هستم کارگروه با نیت آموزش روش تحقیق تشکیل نشده است اما چه ایرادی دارد در رباطه با تحقیق کردن و روشهای نوین تحقیق نیز به من و دیگر دوستانی که مایل هستند آموزشهایی داده شود؟ آیا این آموزشها در پیشبرد اهداف کارگروه و هماهنگی بین اعضا مفید نخواهد بود؟
در جلسات قبل و نیز در تاپیکهای قبلی عرض کردم لازم نیست همه روی موضوع در مقام نوک پیکان باشند و ضروریست تعدادی از همکاران در مقام تنه و انتهای پیکان باشند. لطفا به عوض اینکه از آقای بهرامی طرح تحقیق بخواهید در جلسه بعد و یا در همین تاپیک در تهیه طرح تحقیق به تیم تحقیق یاری دهید.
ضمن اینکه قبول دارم این موضوع در ایران بارها و بارها کارشده است ولی آیا در حال حاضر کار نمی‌شود و یا در آینده کار نخواهد شد؟

samir karamkhani

0
va.b این مطلب رو نوشت. 11 مهر 1393

سلام، با عرض معذرت به خاطر چندین روز عدم فعالیت به دلیل برخی مشکلات ...

آقای کرم خانی، اولا باید خدمت شما و سایر دوستان عرض کنم که بنده قصد هیچگونه طرفداری یا دفاع کورکورانه ای در قبال ترجمه خود نداشته و نخواهم داشت، احتمالا من منظور خود را به خوبی بیان نکرده ام. به هر حال این موضوع چیزی بود که آقای شکری شخصا در حضور بقیه اعضا و در جلسه کارگروه تصمیم داشتند که روی آن تحقیق انجام شود (نه مقاله من). دوما، اگر دوستان نسبت به مفید بودن این موضوع شک داشتند (کما اینکه بنده شخصا اصراری نداشته و ندارم که روی این موضوع متمرکز شویم)، فکر کنم بهتر بود که این موضوع را از ابتدا و صریحا در جلسه مطرح می کردند، نه اینکه در اینجا و با آن ادبیات خاص، حجمه ای بر علیه من شکل بگیرد که چرا طرح تحقیق ارائه نمی کنید و این موضوع تکراری است و... . به هر حال این یک کار گروهی است و همه دوستان باید در انجام این موضوع همکاری کنند، بنده پروپزال پایان نامه نداده ام که بخواهم در اینجا از آن دفاع کنم، رای به اکثریت است و اگر کارگروه به اتفاق قصد دارند که روی موضوع بهتری کار کنند، بنده نه تنها مخالفتی نداشته، بلکه با تمام وجود در اجرای آن نیز همکاری خواهم کرد. لطفا در جلسه آتی کارگروه و در حضور استاد شکری تعارف را کنار گذاشته و نظر نهایی خود را بیان کنید تا بتوانیم استارت کار را زده و حداقل در چندین ماهی که به پایان سال مانده کار مفیدی انجام دهیم. اگر هم تصمیم بر ادامه این موضوع بود، لطفا در اجرای آن یاری برسانید.

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 11 مهر 1393

با سلام خدمت همکاران گرامی، اول اینکه خیلی خوشحالم که کاربران تالار روز به روز بیشتر و فعالتر می شوند. دوم اینکه کاملا با اظهارات آقای احمدزاده موافقم. مقاله ای که ما موضوع خود را بر مبنای آن استارت زده ایم حدود 2 یا 3 سال پیش به دست همکار رسیده و ترجمه شده است. من با جستوجویی مختصری که در نشریات داشتم متوجه شدم که روی چنین مطلبی در ایران کار شده است. در نتیجه این موضوع آپدیت نبوده و مشکلات متعدد دیگری در حرفه وجود دارد که تا کنون بر روی آنها پژوهشی صورت نگرفته است

سوم اینکه هیچکس نظر همه ی افراد کارگروه را درباره ی موضوع این مقاله جویا نشد، بطوری که سایر موضوعات پیشنهادی فقط روخوانی شده و از آنها عبور کردیم و برگشتیم سر موضوع از پیش تعیین شده.

**از مسولین کارگروه و همکاران درخواست دارم تا برای وقتی که می گذارند اهمیت بیشتری قایل شده و زمان را به بهانه دستگرمی جهت یادگیری روش ها از دست ندهیم، حتما همه شما مستحضر هستید که روزانه تعداد زیادی از مقالات در نشریات معتبر کشور به چاپ می رسند، پس ما نمی توانیم زمان با ارزش 10 نفر یا بیشتر را صرف یک تحقیق دستگرمی کنیم.

در آخر هم از تمامی همکارانی که در تالار فعال هستند تشکر می کنم**

Let's Think Different

آخرین ویرایش 11 مهر 1393

مجید چراغی

0
100557 این مطلب رو نوشت. 11 مهر 1393

سلام
ممنون که در رابطه با موضوع تحقیق بررسی نمودید و لطفا برای به نتیجه رسیدن این بحث لینک برخی از تحقیقهای انجام شده را ارائه فرمائید تا اعضای محترم کارگروه با کنار هم قراردادن آنها و بررسی محتوای مقالات و تحقیقات مزبور و نیز بررسی متن ترجمه آقای بهرامی موفق به اتخاذ تصمیم شود.

ضمن اینکه باید عرض کنم هیچ تحقیق برای هیچ محققی دست گرمی نخواهد بود، شاید مطالب عنوان شده در پستهای قبلی این موضوع برای شروع کار و یادگرفتن شیوه‌ها و روشهای تحقیق است. شما را به اشتباه انداخته باشد و اصلاح میکنم منظورم از آن ابدا دست گرمی و یا پرکرد اوقات فراغت همکاران نیست، قبول دارم که موضوع تحقیق قبلا توسط بسیاری از صاحب نظران کارشده است ولی بدون مطالعه و تحقیق و ارائه ادله کافی نمی‌توان گفت تحقیق در این رابطه دیگر سودمند نیست و یا اینکه تحقیقات قبلی کافی بوده است.

البته آقای احمدزاده مطالب عنوان نمودند که شخصا با آن موافق هستم از جمله اینکه بورس لوراق بهادار به عنوان یکی از بهترین منابع برای کسب اطلاعات در رابطه با موضوع مورد بحث، خود بیمار است و تب و لرز آمار و ارقام و شاخصهایش به وضوح بیمار بودنش را ثابت می‌کند، اما این نیز درست نیست که بدون کسب نتیجه موضوعات را مطرح و سپس کنار بگذاریم و شخصا ترجیح میدهم با دانش کافی و آگاهی تصمیم بگیریم.

در ADKAR هر حرف مفهوم خاصی دارد، چرایی انتخاب موضوع تحقیق و یا عدم انتخاب آن بستگی به همکاران و تحقیقات و کارهای انجام شده دیگران دارد، لذا مجددا خواهش می‌کنم دوستان اگر در رابطه با موضوع تحقیق مطالبی مطالعه نموده‌اند ارائه فرامیند تا دیگران نیز مطالعه فرمایند.

مثلا دوست خوبم آقای احمدزاده در پستهای قبلی به گزارش تروبلاد اشاره فرمودند که مطالعه آن در فهم مفاهیم نظری گزارش گری مالی خصوصا اهداف گزارشگری مالی کمک بزرگی به من کرد، جالب است بدانید گزارش تروبلاد حاصل کار کارگروهی از اساتید و صاحبنظران حسابداری که دو سال به طول انجامیده و دست‌آورد آن به اندازه‌ای ارزشمند بوده است که هيئت تدوين استانداردهاي حسابداري مالي "FASB" چارچوب نظري خود را بر آن نهاده است.

نهایتا اینکه گروه تحقیق میتواند با جمع آوری اطلاعات لازم مشخص سازد سودمندی گزارشات حسابداری و حسابرسی به چه معنی است و با انتقال دست آوردهایش به دیگر همکاران آنان را در ارائه گزارشات سودمند یاری رساند دقت داشته باشید این جمله به معنای ارائه مطالب جدید و یا جرح و تعدیل گزارش تروبلاد نیست و بیشتر به معنای آگاه شدن از نتیجه تحقیقی است که بیش از نیم قرن از آن سپری شده است و متاسفانه تعداد زیادی از همکاران ما از آن بیخبر هستند.

آخرین ویرایش 20 مهر 1393

samir karamkhani

0
100557 این مطلب رو نوشت. 11 مهر 1393

خانم نیک‌روان‌فرد و آقای چراغی موفقیتتان را در آزمون داخلی موسسه تبریک عرض میکنم، امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.

samir karamkhani

0
sh.asgari این مطلب رو نوشت. 12 مهر 1393

سلام خانم نیک روان و اقای چراغی من هم متقابلا این موفقیت را به شما تبربک می گویم. به امید موفقیت های روز افزون و اما از این جهت خوشحال هستم به جهت تبادل نظر دوستان در اینجا .اما بابت +1 که اقای کرم خانی شما فرمودید من خیلی در این باره اطلاعاتی نداشتم و فقط بر حسب تصادف این اتفاق افتاده است. :)

باتشکر

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 12 مهر 1393

با سلام و احترام خدمت همکاران گرامی

خیلی ممنونم آقای کرمخانی و سرکار خانم عسگری، من نیز برای شما و خانواده هوشیار ممیز آرزوی موفقیت روز افزون دارم.

همچنین در اینجا لازم میدونم از جناب آقای نویدی تشکر ویژه ای کنم چراکه موفقیت های خود را در زمینه های تحصیلی و شغلی مدیون اعتماد و حمایت ایشان هستم؛

با تشکر

مجید چراغی

1
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 12 مهر 1393

با عرض سلام و شب بخیر خدمت همکاران گرامی

همانطور که در کامنت های قبلی نظرم را داده بودم و آقای کرمخانی عزیز خواستند تا نمونه ای از مقاله های با عنوان های مشابه موضوع تحقیق کارگروه ارائه کنم، در ذیل لینک مقاله ای را می گذارم، باشد که مفید واقع گردد.

http://uploadkon.ir/fl/d/NDAzMzQ%3D

آخرین ویرایش 13 مهر 1393

مجید چراغی

0
100557 این مطلب رو نوشت. 13 مهر 1393

سلام

ممنون آقای چراغی مقاله بررسي تحليلي سودمندي گزارش هاي حسابرسي در بازار سرمايه را دانلود کردم و مطالعه میکنم، باید جالب باشد استاد بنی مهد راهنما و مشاور آین نوشتاربوده است و شک ندارم به مانند دیگر مقالات و نوشته‌هایی ایشان راهنما بوده ارزنده و خواندنی است.

آخرین ویرایش 14 مهر 1393

samir karamkhani

0
100769 این مطلب رو نوشت. 14 مهر 1393

با سلام ضمن پوزش بابت غیبت چند روزه ام، موفقیت ئوستان را در آزمون موسسه تبریک گفته و برایشان موفقیت روزافزون مسئلت دارم

نظر نهایی بنده در خصوص موضوع اینست که به طور کامل عوض شود و خاتمه اعلام گردد در غیر اینصورتاز این زمان به بعد وارد تالار نمی شوم و تنها از مواضع خودم دفاع خواهم نمود

با تشکر

طه احمدزاده

0
shahbazbeigi این مطلب رو نوشت. 16 مهر 1393

با عرض سلام و خسته نباشید!!! اولین روز زاه اندازی تالار من عرض کردم خدمتتون همه اینارو! صرف اینکه ترجمه یک مقاله در دسترس باشه دلیل کافی برای دستور کار قراردادن این موضوع نیست. ای کاش بزرگترهای موسسه در مورد خط دهی به این کار گروه همکاری بیشتری داشته باشن تا به هدفهای منظور مدیران موسسه نزدیکتر باشیم.

0
B.nikravanfard این مطلب رو نوشت. 16 مهر 1393

سلام به همه ی همکاران. از تبریکتون ممنونم آقای کرمخانی و خانم عسگری. من هم برای شما آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم در کنار هم و در این مجموعه به موفقیت برسیم.

1
Narimani این مطلب رو نوشت. 17 مهر 1393

بإسلام آقاى شهبازبيگى

اگر مقصود تان ازبزرگترهامديران موسسه هم هست به سهم خود عرض كنم كه من شركت خود در اين بحث را نافى أهداف تشكيل كارگروه مىدانم وتصور ميكنم كه إظهار نظر من ممكن است جنبه دخالت ادارى پيدا كند كه اين خود منجر به محدود نمودن ابتكار عمل وخلاقيت أعضا كارگروه خواهدگرديد وازطرفى فكر ميكنم كه روحيه هم كارى وتحليل بيطرفانه كه لازمه كار تيمى است خوشبختانه در تمام أعضا مشهود است وفقط بهتراست ضمن حفظ شاد ابى وپيگير بودن كمى هم صبور باشيد هيچ پيشرفت بزرگى يك شبه بدست نيامده ونخواهدآمد

امیرحسین نریمانی

0
100557 این مطلب رو نوشت. 18 مهر 1393

سلام

در خصوص موضوع تحقیق یک گله دارم و آن اینکه چرا در جلسه قبل دوستان نقطه نظرات خود را مطرح ننموده‌اند، تاپیک انتخاب موضوع تحقیق با هدف رفع محدودیتهای موجود در برگزاری جلسات حضوری و یا تماسهای تلفنی ایجاد شد تا از این طریق با یکدیگر در تماس بوده و در جلسات کارگروه اتفاق نظر داشته باشیم امیدوارم جلسه بعدی دوستان با آگاهی شرکت کرده و نظر خود را بیان نمایند.

در رابطه با اینکه مدیران رده بالا و رده میانی موسسه نیز در انتخاب موضوع مشارکت داشته باشند مخالفتی ندارم ولی راستش را بخواهید بیشتر دوست دارم کارگروه خودش تصمیم گیری نموده موضوعات مورد علاقه خود را دنبال کند.

اگر خاطرتان باشد چند پست قبل نیز عنوان کردم عدم انجام یک تحقیق فقط به این جهت که موضوع قبلا کار شده است توجیه مناسبی نیست گذشته از آن قرابود موضوعات مورد علاقه اعضا در تاپیک انتخاب موضوع تحقیق مطرح شود چرا دوستان پست مربوطه را رها کرده ادامه بحث را در این پست ادامه می‌دهند؟ به نظر شما بهتر نبود این پست را به کسانی که مایل بودند در تحقیق شرکت کنند اختصاص داده درصورتی که موضوع تحقیق دیگری مطرح است در تاپیک خودش بحث گردد؟

مگر نه این بود که کارگروه در رابطه با موضوعات مورد علاقه خود بحث کند و پس از انتخاب موضوع و یا موضوعاتی ادامه بحث به صورت تخصصی دنبال شود؟

فرض کنید آقای بهرامی، من و چند تن از دوستان در این تاپیک موضوع سودمندی گزارشات مالی را به عنوان موضوع تحقیق ادامه میدادیم و دوستان دیگر به عوض مخالف و در پیشبرد این تحقیق با ما همفکری و یاری می‌رساندند و در تاپیک انتخاب موضوع تحقیق در رابطه با موضوعات مورد علاقه خود بحث نموده نتایج دلخواه را کسب می‌نمودند. لزومی ندارد همه دوستان به صورت مستقیم روی این موضوع کارکندید و امیدوارم دوستانی که مایل هسند روی این موضوع کارکنند از راهنمایی‌های مثبت دیگران بی‌بهره نمانند، مثلا همین گزارش تروبلاد که آقای احمدزاده عنوان کردند و .... همچنین امیدوارم با ادامه بحت در رابطه با موضوعات مورد علاقه خودتان در تاپیک انتخاب موضوع تحقیق و یا تاپیک دیگری با عنوان مشابه به نتایج دلخواه کسب شود.

به نظر شما این روشی که دوستان در پیش گفته‌اند و تنها در یک تاپیک حضور داشته اظهار نظر می‌نمایند صحیح است این تالار بیش از 70 موضوع دارد!؟ از خودتان پرسیده‌اید چند تاپیک و چند پست را مطالعه کرده‌اید؟ شما مطلب خاص و جدید برای ایجاد یک تاپیک در ذهن خود ندارید؟ البته هستند دوستانی که حضورشان در تالار به تمام معنا حس می‌شود و جای تشکر دارد چراکه تالار با همت این دوستان رنگ و بوی یک تالار را به خود گرفته است.

آخرین ویرایش 20 مهر 1393

samir karamkhani

0
shahbazbeigi این مطلب رو نوشت. 19 مهر 1393

عرض سلام دارم خدمت جناب نریمانی و همه همکاران. از پیگیری جناب نریمانی در مورد مباحث مطرح شده تشکر می کنم. امیدوارم این گروه در نهایت به هدفی که موسسه منظور کرده برسه. دوستان هم بهره مناسبی از فعالیتشون ببرند.

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 19 مهر 1393

با عرض سلام و احترام خدمت همکاران

ابتدا اینکه با فرمایشات آقای کرمخانی تا آنجا موافقم که حول موضوعات مورد علاقه در تاپیک خودش بحث و تبادل نظر شود ولی به نظر من اگر همین موضوع هم انتخاب و تصویب شده باشد، خیلی جای اصلاح و به اصطلاح چکش کاری دارد، در نتیجه از ما نخواهید که این تاپیک را بدلیل آنکه نظرات مخالف داریم ترک کنیم؛ اصلا اگر انتقاد و مخالفت نباشد که نمی شود. شما بیایید پاسخ مخالفان را با طرح مساله و نیازسنجی صورت گرفته بدهید.همچنین اعتراض ما اینجاست که در جلسات حضوری کارگروه تمرکز بر روی همین موضوع سودمندی قرار گرفته و به موضوعات دیگر آنطور که باید هرگز پرداخته نشده است؛ اینکه تمام نیروی کارگروه را متمرکز کنیم بر روی این موضوع به نظرم صحیح نیست.

به هرحال اگر شما و بزرگان صلاح می دانید بر روی این موضوع کار گروهی شود، بنده حرفی ندارم. ذیلا جهت کمک به پیشروی موضوع، مطالبی را یادآور می شوم

مجید چراغی

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 19 مهر 1393

باسلام

از آنجایی که تعیین موضوع در کار تحقیق دارای اهمیتی ویژه است برای آن چند ویژگی را قائل می شویم:

- بدیع و دارای جهاتی از ابتکار و خلاقیت باشد.

- پاسخی اساسی به نیازهای آنی یا کنجکاویهای بزرگ علمی فراهم آورد.

- از فلسفه اجتماعی بدر آید و تحقیق جامعه شناختی را طلب کند و یا به عبارت دیگر ، قابل بررسی علمی باشد.

- از بدیهیات دور ماند و پاسخی اصیل برای مسائل اساسی جامعه فراهم آورد، تحقیقی که در ان سوالها و یا سوال اساسی امور یا امری بدیهی باشد، مقبول نیست.

- تا آنجا که ممکن است روشن و دور از هر گونه ابهام باشد.

- موضوع هر تحقیق اجتماعی با ید تا انجا که ممکن است محدود گردد . بنابراین ف هر تحقیق اجتماعی ، نیازمند آنست که موضوع دقیق ، مشخص و تا حد امکان محدود داشته باشند( ساروخانی ،۱۳۸۵ : ۱۴۵- ۱۴۴ ).

در نهایت در نقل قول از کرلینجر در باب طرح مساله باید گفت که « مسائلی که بصورت سوال مطرح می شوند ، قابلیت تجزیه و تحلیل و تبیین علمی بیشتری دارند. اگر مساله ای را بصورت پرسش مطرح کنیم ، می توانیم فرضیه های جالب تر و علمی تری برای مطالعه آن تهیه کنیم، در مدت کوتاه تری نیز به نتیجه برسیم( نبوی،بی تا : ۷۲).

enter image description here

مجید چراغی

0
100557 این مطلب رو نوشت. 19 مهر 1393

سلام
آقای چراغی من هرگز نخواستم احدی از دوستان این تاپیک را ترک نماید!! واتفاقا از انتقاد مناسب و بجا نیز همیشه پشتیبانی نموده‌ام لطفا مطالب را با دقت مطالعه فرمایید متوجه خواهید شد مثلا در رابطه با مقاله بررسي تحليلي سودمندي گزارش هاي حسابرسي که خود شما در تالار قراردادید فکر میکنم تنها کسی که در مورد آن اظهار نظر نموده بنده هستم.
احتمالا شما از انتقاد من در پست قبلی مبنی بر اینکه چرا دوستان پست مربوطه را رها کرده ادامه بحث را در این پست ادامه می‌دهند؟ به نظر شما بهتر نبود این پست را به کسانی که مایل بودند در تحقیق شرکت کنند اختصاص داده درصورتی که موضوع تحقیق دیگری مطرح است در تاپیک خودش بحث گردد؟ برداشت اشتباه نموده‌اید و منظورم همان است که خود شما مطرح نموده‌اید موضوعات دیگر آنطور که باید هرگز پرداخته نشده است؛ اینکه تمام نیروی کارگروه را متمرکز کنیم بر روی این موضوع به نظرم صحیح نیست من نیز امیدوارم پست موضوع تحقیق وپستهای مشابه آن درکنار این پست فعال باشد و همواره موضواعتی برای بحث و اظهار نظر در آن باشد نه اینکه با ایجاد یک تاپیک جدید تاپیک قبلی به فراموشی سپرده شود زیرا این حق تک تک نفرات کارگروه است که در رابطه با موضوع مورد علاقه خود فرصت بحث و تبادل نظر داشته باشند و دیگران وی را در دست یافتن به نتایج دلخواه یاری دهند.

بنده درانتهای پست قبل عرض کردم دوستانی که مایل هستند در این تاپیک موضوع سودمندی گزارشات مالی را به عنوان موضوع تحقیق ادامه دهند و دوستان دیگر به عوض مخالف و در پیشبرد این تحقیق با ما همفکری و یاری می‌رساندند و نقطه نظر آقای احمدزاده "گزارش تروبلاد" که از مخالفین این تحقیق هستند را به عنوان یک همفکری مثبت و سازنده و نیز پیشتر از آن مقاله ارائه شده خود شما را مثال زده‌ام زیرا معتقد هستم با مطالعه این مقالات و تحقیقات و پی‌بردن به تلاشهایی که دیگران در این راستا انجام داده‌اند جهت فکری یافته و با یک جمع بندی و اتفاق نظر کارهای کارگروه را پیش‌ببریم، بازایستادن از ادامه راه تنها به این دلیل که موضوع قبلا کار شده است و یا اینکه ترجمه ترجمه مناسبی نیست و .... را برخلاف روحیه یک محقق میدانم و تا آنجا که میدانم بیشتر تحقیقات منتشره در همان صفحات ابتدای خود مطالبی مربوط به پیشینه تحقیق عنوان می‌شود تا خواننده پی به اهمیت موضوع ببرد، مسلما هیچ محقق و پزوهشگری این بخش را برای این در متن تحقیقاتش درج نمیکند که به همگان بفهماد من یک راه رفته را باز رفته‌ام.
به نظر من هدف اولیه و قدمهایی کارگروه به عنوان اولین قدمهایش برخواهد داشت، نمی‌تواند اکتشاف و نوآوری باشد و فکر نمیکنم قادر باشد بدون یادگیری و تجربه اندوزی دست به اکتشاف، ابداع و .... در حوضه حسابداری، حسابداری و امثال آن بزند

samir karamkhani

0
a.a این مطلب رو نوشت. 19 مهر 1393

با عرض سلام و خسته نباشی خدمت همکاران عزیز و عذر خواهی بابت عدم حضور پررنگ در مباحث کارگروه بدلیل مشغله امیدوارم بتوانیم با همفکری و همیاری موضوعی در قالب موضوع حسابرسی جهت بهبود کیفیت اجرا و گزارشدهی این حرفه ارایه دهیم، چون موضوع حسابرسی به مراتب ملموس تر و مفیدتر به نظر میرسد.

علی آستانی

آخرین ویرایش 19 مهر 1393

0
shahbazbeigi این مطلب رو نوشت. 19 مهر 1393

سلام و روز بخير! خيلي خوشحالم كه اين تالار فرصت همه چيز رو به ما داده. علي الخصوص تمرين جلسه اي و قلمبه حرف زدن! طوري كه اگه روي يه صندلي اداري راحت ننشسته باشيم نميتونيم مطلب روي فروم بذاريم!! يكي هم تمرين موافقت با نظرات ديگران!! انگار كه خودمون نظر نداريم. يا از نظر قبليمون خوشمون نمياد.

حالا اين كه در باب مزاح بود!!

اما حرفهاي همگيمون شبيه به روز اوله. هيچ پيشرفتي ديده نميشه. اگر از روز اول سياست و هدف كارگروه و روش كار روشن و درست مشخص ميشد الان خيلي جلوتر از اين بوديم. عزيزان مسابقه نميخايم بديم كه قبلش تمرين كنيم دستمون راه بيوفته. كاري كه انجام ميديم يه نتيجه به درد بخور هم لازم داره. كه بشه اقلاً جايي ارائش داد.

آخرین ویرایش 19 مهر 1393

1
100769 این مطلب رو نوشت. 19 مهر 1393

سلام خوب شد آقای شهبازبیگی وارد تالار گفتگو شد چون مسایل مطرح نمودند که ما بی خبر از آن بودیم

همکار گرامی لطفا نحوه نوشتاری را تحت الفظی مرقوم نفرمایید

طه احمدزاده

0
100769 این مطلب رو نوشت. 21 مهر 1393

لطفا در نوشتن نظراتتون به قواعد و حروف الفبای مطرح در سایر رشته ها از جمله ورزش توجه لازم را مبذول فرمایید

طه احمدزاده


273 نفر از 920 عضو ما 1216 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.