فيلتر افقي در اكسل

1
100843 این مطلب رو نوشت. 11 مرداد 1394

چطور مي شود به طور افقي يك فايل اكسل را فيلتر كرد؟

آخرین ویرایش 11 مرداد 1394

4 نظرات
0
amjadam این مطلب رو نوشت. 13 مرداد 1394

سلام میشه با transpose کردن جدول یا فایلتون سطر رو تبدیل به ستون کنین ! البته دوستان شاید راه حل بهتری داشته باشن!

0
100557 این مطلب رو نوشت. 21 مرداد 1394

سلام راه حل پیشنهادی آقای amjadam در مواردی که جدول شما تعداد کمی سطر و ستون داشته و فاقد فرمولهای پیچیده باشد راه حل سریع و خوبی است.

transpose

اما برای جداول بزرگ که فرمولهای پیچیده‌ای دارند بهتر است از جدول خود یک جدول محور pivot-table بسازید و اقدام به تعریف فیلترهای مورد نظر خود کنید به این ترتیب قادر خواهید بود تعداد زیادی فیلتر برای هریک از ستونها و یا سطرها به صورت همزمان تعریف کنید.

pivot-table

لازم به ذکر است در نسخه های جدید اکسل، pivot-table ابزار slices را برای تعریف فیلتر گسترش داده که به کاربر امکانات مناسبی برای تعریف فیلتر میدهد.

slices slices slices

آخرین ویرایش 23 مرداد 1394

samir karamkhani

0
syst1663@gmail.com این مطلب رو نوشت. 06 شهریور 1397

برای فیلتر کردن داده های متنی فیلد انتخاب شده، گزینه Text Filter را انتخاب میکنیم، منوی Text Filter در فیلتر در اکسل دارای گزینه های زیر است:

گزینه Equals: تمام آیتم ها بجز آیتم هایی که برابر با مقدار (رشته متنی) مورد نظر ما میباشد را فیلتر میکند. گزینه Does Not Equal: تمام آیتم هایی که با مقدار (رشته متنی) مورد نظر ما برابر میباشند را فیلتر میکند. گزینه Begins With: تمام آیتم ها بجز آیتم هایی که با رشته متنی مورد نظر ما شروع میشوند را فیلتر میکند. گزینه Ends With: تمام آیتم ها بجز آیتم هایی که با رشته متنی مورد نظر ما تمام میشوند را فیلتر میکند. گزینه Contains: تمام آیتم ها بجز آیتم هایی که رشته متنی مورد نظر ما را شامل میشوند فیلتر میکند. گزینه Does Not Contain: تمام آیتم ها بجز آیتم هایی که رشته متنی مورد نظر ما را شامل نمیشوند فیلتر میکند. گزینه Custom Filter: در این حالت تمام شرط های بالا را میتوان به صورت ترکیبی AND و OR به کار برد.

0
deltasina@yahoo.com این مطلب رو نوشت. 05 آذر 1397

برای استفاده از ابزار فیلتر در اکسل لزومی ندارد که حتماً داده های ما به صورت جدول (Table) باشند، اما توصیه میگردد برای داشتن فایل اکسلی مرتب تر و حرفه تر حتماً از جداول برای تحلیل داده ها استفاده نمایید.

15 تا از مهم ترین راههای رسیدن به خودباوری طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

۳۰ تا از کاربردی ترین جملات عاشقانه زبان سوئدی که باید بلد باشید

بهترین کتاب های pdf آموزش خوشنویسی باخودکار و قلم

دانلود ۲۰ فیلم ارزشمند آموزش گام به گام زبان هندی با ترجمه فارسی +pdf

آخرین ویرایش 10 آذر 1397


272 نفر از 1039 عضو ما 1218 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.