آزمون جامعه حسابداران رسمی ایران

0
va.b این مطلب رو نوشت. 21 مهر 1393

خواهش دارم دوستان هرگونه اطلاعاتی در زمینه این امتحان دارن در این تاپیک مطرح کنند تا من و دوستان دیگر از این اطلاعات که برای آینده هر حسابرس جوان حیاتی است، آگاه شویم.

8 نظرات
1
M.H. Jokar این مطلب رو نوشت. 05 آذر 1393

با درود فراوان

همکار گرامی جناب آقای بهرامی

اطلاعات " آزمون جامعه حسابدارن رسمی " به نظر "حیاتی " نمی رسد بلکه قبولی در آن موفقیتی بزرگ برای اهالی این حرفه به حساب می آید . لکن در صورتی که در تالار ، از بابت موضوعی که مطرح نموده اید به نتیجه ای نرسیدید ( که با توجه به استقبال دوستان به نظر نمی رسد نتیجه ای حاصل گردد ) می توانید به سایت جامعه حسابداران رسمی و در نهایت به محل استقرار ، واقع در خیابان سپهبد قرنی ، تقاطع کریم خان زند ، کوچه امانی ، پلاک 4 مراجعه نمایید . در نهایت مناسب به نظر می رسد که در صورتی که در این زمینه اطلاعاتی کسب نمودید آن را در همین صفحه به اشتراک بگذارید . در ضمن حضور همیشگی شما در تالار و در اغلب زمینه ها تحسین برانگیز می باشد .

با سپاس فراوان

محمدحسین جوکار

2
100557 این مطلب رو نوشت. 05 آذر 1393

سلام

کی بره این همه راه رو

راستش را یخواهید اکثر دوستانی که در تالار فعال هستند روز جمعه 7 آذر در آزمون حسابداران رسمی شرکت می‌کنند، به همین، جهت این پست آقای بهرامی برای من و دیگران به یک زنگ هشدار تبدیل شده است که اخطار میکند امتحان نزدیک است بیخیال تالار ....

همان طور که آقای جوکار نوشتند بهترین مکان برای کسب اطلاع از شرایط آزمون منبع دسته اولی به نام جامعه حسابداران رسمی است اما پیشنهاد میکنم به عوض رفتن راه پر پیج و خم منتهی به جامعه از دبيرخانه هيأت تشخيص صلاحيت حسابداران رسمي از طريق تلفن‌هاي شماره 39902185 و 39902187 که آماده پاسخ‌گويي به داوطلبان شركت در آزمون حسابدار رسمي مي‌باشد پرسوجو کنید.

هرچند من زنگیدم باورکنید دلهره و ترسم سه برابر شد چون یک جواب قاطع نیز ارائه نداد از جمله:

  1. پرسیدم از کدام استاندارد 15 سوالها طرح خواهد شد؟ که در پاسخ گفتند در سال 92 از استاندارد 15 قبلی طرح شده و در سال 93 نیز از همان استاندارد طرح خواهد شد.

  2. پرسیدم پس چزا کلید سوال استاندارد مربوطه در سایت جامعه بر اساس استاندارد 15 جدید است؟ گفتند اشتباه میکنیم اما بعد بررسی خودشان گفتند خوب سال گذشته از استاندارد جدید طرح شده امسال از قدیم طرح میکنیم. ضمن اینکه شما باید قبلی را بلد باشید جدید را نیز یادبگیرد چون سال دیگر لازم الاجراست اخه یکی نبود بهش بگه چیکارداری به اینکارا جواب منو بده از کدام یکی سوال میاد.

کلا 7 سوال پرسیدم فقط یکی را درست و حسابی جواب دادند که جای شکرش باقیست

در هر صورت با اتمام ازمون مسلما تجربه ما سال اولیهایی که عمدتا پایه ثابت تالار موسسه هستیم بیشتر از حال حاضر خواهد بود و قادر خواهیم بود اظهار نظر کنیم ولی در حال حاضر متاسفانه من نیز به قدر شما مطلع هستم و چیزی بیشتر از شما و یا آنچه در اینترنت هست ندارم که عنوان کنم

آخرین ویرایش 05 آذر 1393

samir karamkhani

1
100557 این مطلب رو نوشت. 06 آذر 1393

برای اینکه از جزییات آزمون مطلع شوید لطفا این صفحه را مطالعه کنید البته بیشتر بخش مربوط به تقسیم بندی زمانی آزمون مفید است.

در خصوص آزمون امسال ظاهرا به همت برخی از بزرگان از جمله آقای شمس احمدی و اسدی نمونه گزارش تعديل ‌نشده ‌(مقبول) حسابرس نسبت به صورتهاي مالي (تصويرپيوست) دراختيار شركت‌كنندگان قرار خواهد گرفت تا درصورت لزوم براي پاسخ به پرسش تشريحي آزمون حسابرسي ، مورد استفاده قرار گيرد این از بعضی جهات خوبه از بعضی جهاب بده از جمله اینکه اگه مبحصی از قلم شرکت کننده آزمون افتاده باشه نمره منفی زیادی خواهد داشت و اگر همه موارد متناسب با گزارش آزمون نوشته شود نمره زیادی ندارد یعنی اصل کاری گزارش خواهد بود.

samir karamkhani

0
100769 این مطلب رو نوشت. 06 آذر 1393

با سلام هر کسی موقعی که تصمیم به وارد شدن به مدارج و مقاطع بالاتر می گیرد بایستی تا حد امکان خود را در این حوزه تقویت نموده باشد و صرفا قبولی هدف نباشد لذا تنها توصیه بنده اینست شرکت در آزمون ها تنها جنبه کلاس و ارزش نباشد و برای موسسه قبول قابل توجهی به بار بیاوریم

طه احمدزاده

0
va.b این مطلب رو نوشت. 07 آذر 1393

با تشکر از همکاران گرامی آقایان جوکار و کرم خانی بابت جواب دادن به سوال خاک خورده بنده. فکر می کنم که آزمون جامعه حسابداران هم همانند سایر آزمون های جامع، دارای زیر و بم هایی است که این اطلاعات را در هیچ وبسایتی نمی توان یافت، لذا از اینکه تجربه خود را در این باره به اشتراک گذاشتید، ممنونم.

@ آقای جوکار عزیز؛ ذکر حضور بنده در تاپیک های مختلف نظر لطف جناب عالی است. حضور اندک بنده در تاپیک های مختلف و پرداختن به برخی موضوعات صرفا به این خاطر بوده است که بتوانم زمینه به اشتراک گذاری را فراهم کرده و از اطلاعات گرانقدر شما همکاران گرامی نهایت استفاده را ببرم و از این بابت اطلاعات ناچیز خود را نیز (در صورت قابل دانستن) به شما تقدیم کنم.

در ضمن جا دارد که یک خسته نباشید جانانه به همکاران گرامی آقایان ملکی و کرم خانی، خانم عسگری و سایر همکارانی که امروز در این آزمون شرکت کردند عرض کنم. امیدوارم در این آزمون موفق بوده باشید.

آخرین ویرایش 07 آذر 1393

2
100557 این مطلب رو نوشت. 07 آذر 1393

سلام
آزمون امسال برگزار شد جزییات و سوالات همچنین کلید سوالات این آزمون به زودی در سایت جامعه حسابداران رسمی ایران قرارخواهد گرفت که برای مطالعه آن باید صبر کرد.

اما خلاصه اطلاعات آزمون به شرح زیر بود:

آزمون حسابداری راس ساعت 7:30 (البته اگر ساعت موجود در سالن طبقه اول ساختمان الغدیر درست بوده باشد حدودا 5 الی 10 دقیقه تاخیر داشت که به علت عدم تحویل وسایل شخصی برخی از شرکتکنندگان از جمله گوشی تلفن همراه، کیف دستی و .. بود) سوالت به صورت تستی و تشریحی بود که تعداد سوالات تستی 40 تا با فرصت زمانی 50 ذقیقه که عرض کردم 10 دقیقه آن تلف شد هرچند مسئولین و برگزارکنندگان آزمون ادعا کردند 15 دقیقه تاخیر شروع آزمون را به مدت زمان آزمون اضافه کرده اند که ساعت موصوف تاییدش نکرد و برای همین در پایان وقت سوالات تستی بیشتر شرکتکنندگان انگیزه خود را برای پاسخ به سوالات تشریحی از دست دادند، سوالات تشریحی 8 تا بود که 5 سوال اول حسابداری مالی و 3 سوال آخر حسابداری صنعتی بودند سوالات و زمان 90 دقیقه ای آزمون برای آن به شرط مطالعه کافی مناسب به نظر می‌آمد. (البته من خودم واقعا وقت کم آوردم که به جهت مطالعه ناکافی در زمینه مدیریت مالی و حسابداری صنعتی بود)

پس از برگزاری آزمون حسابداری نویت آزمون مالیاتی بود که متشکل از 25 سوال تستی با 30 دقیقه زمان پاسخگویی و 3 سوال تشریحی بود با 40 دقیقه زمان برای پاسخ دادن بود برخلاف آزمون حسابداری زمان سوالات تستی این ازمون کافی اما زمان پاسخ گویی به ازمون تشریحی ناکافی بود(سوالت تشریحی شامل 1 سوال 60 نمره ای و 2 سوال دیگر بود بیشتر شرکتکنندگان از جمله خودم کل وقت خود را صرف سوال اول کردند و موفق به مطالعه و پاسخ به سوال دوم و سوم نشدند که راستش را بخواهید اشتباه بزرگی بود زیرا دو سوال مزبور به مراتب ساده تر بودند و درصورت پاسخ دادن به آنها شانس قبول شدن فرد را افزایش میداد).

بعد از ظهر آزمون حسابرسی به صورت تستی و تشریحی برگزار شد تعداد سوالات تستی 25 سوال با 45 دقیقه زمان پاسخ گویی بود که باعث شد بیشتر شرکتکنندگان پس از پاسخ دادن به سوالاتی که از درستی آنها اطمینان کافی داشتند وقت مناسبی برای اندیشیدن و یافتن پاسخ سوالاتی که نسبت به انتخاب پاسخ صحیح مردد بودند داشته باشد اما سوالات تشریحی 7 سوال با 120 ذقیقه زمان برای پاسخ دادن بود، سوالات شامل نگارش یک گزارش نسبت به صورتهای مالی تلفیقی گروه و شرکت اصلی الف (سهامی خاص) بود که دست کم دارای 4 شرکت فرعی بود هرچند مشکلات تشریح شده برای این پرسش نرمال بود اما راستش اما عدم آمادگی بیشتر شرکتکنندگان از جمله خودم برای نگارش گزارش نسبت به صورتهای مالی تلفیقی باعث گردید زمان این آزمون بنظر نرسد که دست کم خودم اعتراف میکنم در این یک مورد ایراد از ما شرکت کنندگان بود که اظهارمشروط نسبت به صورتهای مالی شرکت ... (سهامی عام) ار بر کرده بودیم باور کنید در شرایط آزمون چنین شوکی برای اینکه زمان از دستتان در برود و قادر به اقدام مناسب در زمان مناسب نشوید کافیست.
نخندید اما باور کنید همه کسانی که موفق به حفظ بندهای مقدمه ،مسئولیت هیات مدیره در قبال صورتهای مالی و مسئولیت حسابرس شده بودند روز ازمون راضی بودند برگه نمونه گزارش تعدیل نشده را برگشت دهند اما نسبت به صورتهای مالی یک شرکت منفرد گزارش نمایند. توصیه میکنم شما حفظ نکنید چون با کوچکترین تغییری سیستم عصبیتان به هم خواهد جالب است همه شرکتکنندگان دست کم برای پاسخ به تستهای احتمالی و روان شدن در گزارش نویسی استانداردهای مرتبط با گزارشگری 700، 705، 706، 800 و ... را چندبار مطالعه کرده بودند ولی با حفظ کردن گزارش مشروط بزرگترین اشتباه را مرتکب شده بودند. مثلا خیلیها همان اول کار بدون مطالعه پرسش اول سربرگ گزارش، متن سه بند اول و اظهار نظر و ... را به در نظرگرفتن جای خالی مناسب، نوشته بودند را نوشته بودند که باعث شد کلی خط خوردگی، لاک گرفتگی و ... در گزارشاتشان ایجاد شود و امثال من که اول سوال را خواننده بودند در خم کوچه اول مانده بودند هرچند این گروه به نهایتا شرایطی بهتری کسب کردند اما موفق به مدیریت موثرزمان نشدند.

آخرین ازمون سایر قوانین بود که 25 سوال تستی با 30 دقیقه زمان بود توضیحی ندارم بدهم سوالات ساده بود و درصورت مطالعه قانون بودجه سال 1393 احتمال قوبلی بسیار بالا بود البته از اوضاع و احوال خودم و دیگران مشخص بود شوک وارده در مرحله برای رفع نشده تمرکز لازم برای پاسخ دادن ندارمهمین
آزمون تمام شد و دست کم خودم باید برای سال بعد با دقت بیشتر مطالعه کنم

آخرین ویرایش 07 آذر 1393

samir karamkhani

1
Narimani این مطلب رو نوشت. 09 آذر 1393

آقا سمير اولأ هنوز كه نتيجه آزمون را نداده اند وثانيأ شايد بهتر باشد كه با كليه همكاران شركت كننده درأزمون (حتى همكارانى كه سال بعد واجد شرايط مى شوند)جلسه اى برگزار كنيد وازهمين حالا براى سال بعد برنامه ريزى كنيد

امیرحسین نریمانی

0
100557 این مطلب رو نوشت. 10 آذر 1393

سلام
قبول دارم نتیجه را نداده‌اند، راستش را بخواهید متن قبلی با توجه به روابطی که در روز آزمون میان شرکت کنندگان خصوصا ساعت نهار و نیز زمان تنفس چند دقیقه‌ای بعد از آزمون حسابرسی برقرار شده بود نوشتم. بنده روز آزمون به غیر از همکاران و دوستان شاغل در موسسه باشرکت کنندگانی از دیگر موسسات که به واسطه تعاملات روز آزمون و یا به واسطه اینترنت و همایشهای سالانه حسابداری و حسابرسی و... آشنا شده بودم صحبت کردم که مصاحبت با آنها به عنوان یک جامعه آماری منتهی به متن فوق شد.

آقای نریمانی به نظرم پیشنهاد شما نیز بسیار موثر است یعنی فکر میکنم همفکری و راهنمایی گرفتن از دوستانی که درسالهای اخیر موفق به قبولی در آزمون شده‌اند تاثیر قابل توجهی در افزایش آگاهی اشخاصی که تا کنون در شرایطی آزمون قرار نگرفته‌اند و یا امسال برای اولین بار قرارگرفته بودند خواهد داشت به شخصه معتقد هستم عدم آگاهی کافی از شرایط آزمونی یکی از علل افزایش استرس و عدم تمرکز خودم بود که حال تا ننظر دیگردوستان چه باشد.

دست آوردها :
بواسطه مطالعاتی که طی سال گذشته داشتم شاهد بهبود عملکرد خودم در کسب شواهد حسابرسی به گونه‌ای کافی و مناسب تر از گذشته‌ام که مبدل به یکی از موثرترین مشوقهایم برای مطالعه بیشتر شده است و شک ندارم دیگر دوستان و همکارانی که طی سال گذشته برای قبولی در ازمون مطالعه و تلاش کرده‌اند نیز متوجه پیشرفت ضمنی خود شده‌اند و امیدوارم برای آنها نیز اثر تشویقی داشته باشد.

آخرین ویرایش 11 آذر 1393

samir karamkhani


273 نفر از 954 عضو ما 1219 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.